play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Rozmowa Dnia

Wiceprezydent Rudy Śląskiej: Wolałbym jako samorządowiec, żeby prawo w Polsce było stabilne

Wolałbym jako samorządowiec, żeby prawo w Polsce było stabilne, żeby ktoś z błahego powodu nie gmerał w poszczególnych ustawach, nie zmieniał ich, bo to nie sprzyja prowadzeniu działalności samorządowej, gospodarczej, jakiejkolwiek – mówi w Rozmowie Dnia w Radiu Piekary wiceprezydent Rudy Śląskiej, Krzysztof Mejer. https://youtu.be/qaUzxBPurU4  

today1 października 2021

Ruda Śląska

Mejer o „Nowym Ładzie”: Nie wiem co bardziej niepokoi czy mniej pieniędzy czy ograniczanie samorządności

Nie wiem co mnie bardziej niepokoi i martwi. Czy to że dostaniemy mniej pieniędzy  czy też to że mamy do czynienia z kolejnym ograniczaniem samorządności w Polsce. - Tak rządową propozycję czyli tzw." Nowy Ład" okiem samorządowca ocenia wiceprezydent Rudy Śląskiej, Krzysztof Mejer. - Po co PiS chce ograniczać samorządy? - Myślę, że to pytanie należałoby zadać przedstawicielom Zjednoczonej Prawicy. Ja mogę tylko domniemywać. - Chodzi o bezpośrednią władzę czy […]

today18 maja 2021

Ruda Śląska

[ROZMOWA DNIA] Samorządowcy podpiszą umowę społeczną o przyszłości górnictwa

Wciąż trwają negocjacje pomiędzy stroną rządową i związkowcami, dotyczące przyszłości branż górniczych i procesu likwidacji górnictwa w Polsce. Do ich przebiegu i idących za nimi skutków dla samorządów gmin górniczych odniósł się w Rozmowie Dnia Radia Piekary Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej. Trudne negocjacje, niepewne skutki Czy to już finał negocjacji pomiędzy rządem a związkowcami, w kwestii zakończenia wydobycia węgla w Polsce do 2049? Może i koniec, ale zdaniem wiceprezydenta […]

today19 kwietnia 2021

Ruda Śląska

Krzysztof Mejer o zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej. W rozmowie między innymi o zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych oraz o nowych obostrzeniach epidemicznych. - Orzeczenie TK jest bardzo upolitycznione i to wielki dramat dla polskiego systemu demokratycznego, że TK realizuje polityczne zadania - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

today23 października 2020

Ruda Śląska

Wiceprezydent Rudy Śląskiej o nowych obostrzeniach epidemicznych

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej. W rozmowie między innymi o zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych oraz o nowych obostrzeniach epidemicznych. - Rząd kompletnie nie konsultuje z samorządami swoich decyzji - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

today23 października 2020

Ruda Śląska

Krzysztof Mejer o porozumieniu rządu ze związkami górniczymi

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej. W rozmowie między innymi o protestach górników oraz o porozumieniu rządu i związków górniczych. - Mamy 14 lat na to, by przyciągnąć dużego inwestora do Rudy Śląskiej - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

today29 września 2020

Ruda Śląska

Wiceprezydent Rudy Śląskiej o protestach górników

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej. W rozmowie między innymi o protestach górników oraz o porozumieniu rządu i związków górniczych. - Nie powinno się doprowadzać do sytuacji, że ludzie są zmuszeni do prowadzenia akcji protestacyjnej pod ziemią - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

today29 września 2020

Ruda Śląska

Mejer: To, że popieramy Rafała Trzaskowskiego nie oznacza, że automatycznie stajemy się członkami KO

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej. W rozmowie między innymi o kandydaturze Rafała Trzaskowskiego na urząd Prezydenta RP. - To, że popieramy Rafała Trzaskowskiego nie oznacza, że automatycznie stajemy się członkami Koalicji Obywatelskiej - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary wiceprezydent Rudy Śląskiej, Krzysztof Mejer.

today25 czerwca 2020

0%
Skip to content