play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Piekary Śląskie

Piekary Śl.: Zasady odbioru śmieci od osób objętych kwarantanną

Zasady odbioru śmieci od osób objętych kwarantanną. Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Piekarach Śląskich informuje o regułach obowiązujących osoby przebywające na kwarantannie w zakresie odbioru odpadów komunalnych. Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Piekarach Śląskich zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego, informuje, że osoby zakażone koronawirusem SARS-CoV-2 w sprawie odbioru śmieci powinny kontaktować się z dyspozytorem MCZK pod numerem telefonu 32 284-88-71 w godzinach 7.30-15.30, który wyjaśni zasady związane z odbiorem odpadów. […]

today21 maja 2020

Piekary Śląskie

Pierwsza ofiara koronawirusa w Piekarach Śląskich. To 86-letni mężczyzna

Pierwsza ofiara koronawirusa w Piekarach Śląskich. To 86-letni mężczyzna. Informacja  przed chwilą została przekazana przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach. Mężczyzna przebywał w szpitalu w Tychach. Bardzo smutną wiadomość przekazał dziś rano śląski sanepid. W szpitalu w Tychach zmarł 86-letni mężczyzna z Piekar Śląskich. Jak podają służby pacjent miał choroby współistniejące. Przypomnijmy, dziś rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 195 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19. Aż 150 z nich odnotowano w województwie śląskim.

today19 maja 2020

Stan górników poszkodowanych w KWK Pniówek - poznaliśmy szczegóły

Piekary Śląskie

87-latka z Piekar Śląskich wygrała walkę z koronawirusem!

87-latka z Piekar Śląskich wygrała walkę z koronawirusem! - poinformował przed chwilą Śląski Urząd Wojewódzki. To już kolejny ozdrowieniec w mieście. Dziś poinformowano również o kolejnym przypadku zachorowania na COVID-19 w Piekarach Śląskich. Wśród kolejnych 41 osób, które wygrały walkę z koronawirusem jest mieszkanka Piekar Śląskich. To 87-letnia kobieta - podaje Śląski Urząd Wojewódzki. Niestety poinformowano również o kolejnym potwierdzonym przypadku zakażenia SARS-CoV-2. Zachorował mieszkaniec Piekar Śląskich w średnim wieku.

today3 maja 2020

Piekary Śląskie

Tarcza antykryzysowa w Piekarach Śląskich

Tarcza antykryzysowa w Piekarach Śląskich. Przygotowane przez rząd rozwiązanie ma ochronić polskie państwo i obywateli przed kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa. Jak to w praktyce wygląda w Piekarach Śląskich? Tarcza antykryzysowa to pakiet rozwiązań przygotowanych przez rząd, który ma ochronić polskie państwo i obywateli przed kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa. Opiera się na pięciu filarach: Ochronie miejsc pracy i bezpieczeństwu pracowników, Finansowaniu przedsiębiorców, Ochronie zdrowia, Wzmocnieniu systemu finansowego, Inwestycjach publicznych. Tarcza antykryzysowa […]

today7 kwietnia 2020

Piekary Śląskie

Radni z nowym pomysłem. Chcą ochronić sprzedawców z Piekar Śląskich przed koronawirusem

Mają nowy pomysł na walkę z koronawiursem. Radny Bartosz Szołtysik wraz z Obywatelskim Klubem Radnych i firmą SOTI Tomasz Sobala chcą ochronić sprzedawców z Piekar Śląskich przed groźnym chińskim patognem. W ramach akcji społecznej oferują bezpłatnie plexi chroniące sprzedawców!     Osoby zainteresowane zakupem większej ilości osłon lub posiadające lokale poza granicami miasta Piekary Śląskie proszone są o kontakt bezpośredni z Tomaszem Sobalą SOTI – 510 324 324.

today2 kwietnia 2020

Piekary Śląskie

Ważny apel policji w Piekarach Śląskich dot. koronawirusa

Policjanci z Piekar Śląskich apelują o rozsądek i rozwagę! To po tym jak 37-letni mieszkaniec tego miasta złamał kwarantannę i poszedł do sklepu. Mężczyzna został w porę skontrolowany, teraz grozi mu kara grzywny do 30 tysięcy złotych. Dariusz Dobrzański z piekarskiej policji apeluje.   Pamiętajmy, że w dużych skupiskach ludzi o zarażenie koronawirusem jest najłatwiej. Nie ryzykujmy i zostańmy w domu!

today30 marca 2020

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Miał kwarantannę i poszedł do sklepu. Grozi mu 30 tys. zł grzywny

Wrócił z zagranicy, miał kwarantannę, ale mimo to - poszedł do sklepu. Policjanci z Piekar Śląskich zatrzymali 37-letniego mężczynę, który mimo kwarantanny związanej z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, wyszedł z domu. Informację potwierdził w rozmowie z reporterem Radia Piekary Dariusz Dobrzański z KMP w Piekarach Śląskich. Jak usłyszeliśmy, w tej sprawie zostanie skierowany wniosek do sądu. Przypomnijmy, że za złamanie kwarantanny grozi grzywna do 30 tysięcy złotych. 

today29 marca 2020

Piekary Śląskie

Urząd Miasta w Piekarach Śląskich od poniedziałku nie przyjmuje stron!

Urząd Miasta w Piekarach Śląskich od poniedziałku nie przyjmuje stron! Wczoraj popołudniu odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego w mieście, gdzie podjęto konieczne kroki w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Na stronie urzędu miasta pojawiło się specjalne oświadczenie w tej sprawie: "Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj, I Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Krzysztof Turzański oraz II Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Paweł Słota informują, że od dnia 16 marca, w […]

today12 marca 2020

0%
Skip to content