play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Tarnowskie Góry: Postępowanie dyscyplinarne wobec nauczyciela za udział w strajku

O Strajku Kobiet w Tarnowskich Górach znowu zrobiło się głośno. Tym razem za sprawą Michała Sporonia, radnego powiatowego i nauczyciela II LO im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach. Poinformował on, że zarówno wobec niego, jak i jego szkoły Kuratorium Oświaty wszczęło procedurę dyscyplinarną.  Wszystko przez zawiadomienie, którego treść miała wskazywać na udział nauczyciela i uczniów w ulicznych protestach: - W najbliższych dniach dostanę poleconym przesyłkę z informacją o tym, że zostanę postawiony przed komisję dyscyplinarną Kuratorium Oświaty. To oznacza uruchomienie […]

today24 listopada 2020

Śląsk

Strajk kobiet: 11. listopada nie wychodzimy na ulice, będą blokady zdalne !

Zachęcają do protestów w sieci. 11-go listopada przeciwnicy wyroku Trybunału Konstytucyjnego de facto zaostrzającego przepisy aborcyjne, nie będą protestować na ulicach. Zorganizują jednak blokady zdalne. Przeciwnicy wyroku Trybunału Konstytucyjnego de facto zaostrzającego przepisy  aborcyjne, nie będą protestować na ulicach 11. listopada. Tym samym chcą zapobiec konfrontacjom ze środowiskami narodowców, którzy zapowiedzieli swoje marsze w tym dniu. Decyzja nie oznacza jednak rezygnacji z środowych protestów. Przedstawiciele 'Strajku kobiet' przygotowali alternatywę i  […]

today9 listopada 2020

Rozmowa Dnia

Europoseł Lewicy o przyspieszonych wyborach parlamentarnych

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Łukasz Kohut, europoseł Lewicy. W rozmowie między innymi o protestach kobiet w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego oraz o przyspieszonych wyborach parlamentarnych. - Wiele wskazuje na to, że przyspieszone wybory odbędą się w przyszłym roku - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Łukasz Kohut, europoseł Lewicy.

today4 listopada 2020

Rozmowa Dnia

Łukasz Kohut o protestach kobiet ws. wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Łukasz Kohut, europoseł Lewicy. W rozmowie między innymi o protestach kobiet w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego oraz o przyspieszonych wyborach parlamentarnych. - Wydaje się, że tego rozłamu, tej zmiany, która nastąpiła na polskich ulicach, nic już nie jest w stanie powstrzymać - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Łukasz Kohut, europoseł Lewicy.

today4 listopada 2020

Rozmowa Dnia

Poseł Koalicji Obywatelskiej: „Nie wygrają z kobietami”

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był poseł Koalicji Obywatelskiej, Michał Gramatyka. W rozmowie między innymi o protestach kobiet oraz o stanie epidemii w Polsce. - Kobiety w tych protestach bronią swojej wolności, swoich praw - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Michał Gramatyka, poseł Koalicji Obywatelskiej.

today3 listopada 2020

Rozmowa Dnia

Michał Gramatyka: „Rząd nie słucha epidemiologów”

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był poseł Koalicji Obywatelskiej, Michał Gramatyka. W rozmowie między innymi o protestach kobiet oraz o stanie epidemii w Polsce. - To co dzieje się dzisiaj, jest w prostej linii pochodną zachowań polityków PiS - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Michał Gramatyka, poseł Koalicji Obywatelskiej.

today3 listopada 2020

Rozmowa Dnia

Jakub Chełstowski o protestach kobiet ws. wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. W rozmowie między innymi o protestach kobiet w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego oraz o sytuacji gospodarczej województwa śląskiego. - Uważam, że państwo powinno stworzyć takie mechanizmy, które będą wspierały kobiety w trudnym czasie - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski.

today2 listopada 2020

Rozmowa Dnia

Marszałek woj. śląskiego o sytuacji gospodarczej regionu

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. W rozmowie między innymi o protestach kobiet w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego oraz o sytuacji gospodarczej województwa śląskiego. - Bezrobocie na Śląsku jest nadal stosunkowo niskie - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski.

today2 listopada 2020

Polska

Marta Smołka o poleceniu Prokuratora Krajowego ws. demonstracji

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary była Marta Smołka, adwokat. W rozmowie między innymi o legalności zgromadzeń oraz poleceniu Prokuratora Krajowego ws. demonstracji. - Głównym celem tego polecenia była jakaś forma zastraszenia - mówiła w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Marta Smołka, adwokat.

today30 października 2020

0%
Skip to content