play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

[ROZMOWA DNIA] Śląski regionalizm to nie separatyzm!

Ruch Autonomii Śląska pisze do ministra edukacji narodowej a w tle spór o terminy separatyzm i regionalizm. Minister Przemysław Czarnek nie rozróżnia tych pojęć, uważa gość porannej Rozmowy Dnia Radia Piekary, przewodniczący Śląskiej Partii Regionalnej, Henryk Mercik. Ministerstwo Edukacji Narodowej zrównało regionalizm z separatyzmem, uważają śląscy regionaliści i piszą w tej sprawie do ministra Przemysława Czarnka. Na elektronicznej platformie edukacyjnej, firmowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, wśród problemów z zakresu […]

today4 marca 2021

Rozmowa Dnia

Twórca ŚPR: Rok 2020 jeszcze nie przyniesie nam autonomii

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Henryk Mercik, Śląska Partia Regionalna. W rozmowie między innymi o autonomii Śląska oraz o trudnej sytuacji kultury w województwie śląskim. - Rok 2020 jeszcze nie przyniesie nam autonomii - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Henryk Mercik, Śląska Partia Regionalna.

today16 stycznia 2020

Rozmowa Dnia

Mercik: Pan Marszałek pozbywa się profesjonalistów, ludzi mających wiedzę i kontakty

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Henryk Mercik, Śląska Partia Regionalna. W rozmowie między innymi o autonomii Śląska oraz o trudnej sytuacji kultury w województwie śląskim. - Pan Marszałek pozbywa się profesjonalistów, ludzi mających wiedzę i kontakty - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Henryk Mercik, Śląska Partia Regionalna.

today16 stycznia 2020

0%
Skip to content