play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Tarnowskie Góry: Za udział w Strajkach Kobiet grozi mu wydalenie z zawodu nauczyciela

Grozi mu nagana, a nawet wydalenie z zawodu nauczyciela. Michał Sporoń, nauczyciel z Tarnowskich Gór, czynnie uczestniczący w Strajkach Kobiet, z zarzutami postawionymi przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Dziś rozpoczął się proces nauczyciela przed Kolegium Dyscyplinarnym Kuratorium Oświaty. Rzecznik dyscyplinarny zarzuca Sporoniowi - poloniście w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica, udział w protestach kobiet. Postępowanie wszczęto po skardze, jaką złożyła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Barbara Dziuk.     -Nie […]

today15 grudnia 2020

Polska

Tarnowskie Góry: Na ulicach tłum – w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego!

Czarny tłum na ulicach. W całej Polsce odbyły się wczoraj manifestacje Strajku Kobiet - data symboliczna - 39 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Tysiące ludzi manifestowało w Warszawie. Protesty odbyły się także w mniejszych miejscowościach, jak Tarnowskie Góry. Ta data to symbol - mówili wczoraj – 13 grudnia - manifestanci, którzy znów tłumie wyszli na ulice Tarnowskich Gór. W 39 rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, spotkali się by głośno - […]

today14 grudnia 2020

Śląsk

Czarne marsze nie ustają. Dziś milczący protest w Katowicach

Milczące protesty na ulicach polskich miast. Czarne marsze przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego nie ustają. O godzinie 17 ludzie zbiorą się na Placu Kwiatowym w centrum Katowic. Ciągle nie zgadzają się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Przypomnijmy, 22 października sędziowie TK orzekli, że usunięcie nieodwracalnie uszkodzonego płodu jest niezgodne z konstytucją. Mimo, że od wyroku minęły już 3 tygodnie kobiety i wspierający je mężczyźni wciąż protestują. Przeciwnicy […]

today13 listopada 2020

Rozmowa Dnia

Prezydent Katowic o wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Marcin Krupa, prezydent Katowic. W rozmowie między innymi o epidemii koronawirusa w Polsce oraz o wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. - Decyzja Trybunału Konstytucyjnego w tym czasie jest po prostu jakaś anormalna - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Marcin Krupa, prezydent Katowic.

today10 listopada 2020

Rozmowa Dnia

Marcin Krupa o epidemii koronawirusa w Polsce

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Marcin Krupa, prezydent Katowic. W rozmowie między innymi o epidemii koronawirusa w Polsce oraz o wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. - Sanepidy przy tej ilości pracy teraz są po prostu niewydolne - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Marcin Krupa, prezydent Katowic.

today10 listopada 2020

Rozmowa Dnia

Agnieszka Ryczkowska o protestach kobiet

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary była Agnieszka Ryczkowska, aktywistka proaborcyjna. W rozmowie między innymi o protestach kobiet w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. - Walczę o to, żeby każdy miał wybór - mówiła w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Agnieszka Ryczkowska, aktywistka proaborcyjna.

today6 listopada 2020

Rozmowa Dnia

Europoseł Lewicy o przyspieszonych wyborach parlamentarnych

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Łukasz Kohut, europoseł Lewicy. W rozmowie między innymi o protestach kobiet w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego oraz o przyspieszonych wyborach parlamentarnych. - Wiele wskazuje na to, że przyspieszone wybory odbędą się w przyszłym roku - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Łukasz Kohut, europoseł Lewicy.

today4 listopada 2020

Rozmowa Dnia

Łukasz Kohut o protestach kobiet ws. wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Łukasz Kohut, europoseł Lewicy. W rozmowie między innymi o protestach kobiet w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego oraz o przyspieszonych wyborach parlamentarnych. - Wydaje się, że tego rozłamu, tej zmiany, która nastąpiła na polskich ulicach, nic już nie jest w stanie powstrzymać - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Łukasz Kohut, europoseł Lewicy.

today4 listopada 2020

0%
Skip to content