play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

System sprzedaży węgla do przebudowy

Polska

Zmiany w systemie sprzedaży węgla?

System sprzedaży węgla w Polskiej Grupie Górniczej do gruntownej przebudowy. Spółka w porozumieniu ze stroną związkową zaproponowała nowe rozwiązania dla handlu surowcem. Podstawowym celem zmian jest wyeliminowanie zawyżonych cen narzucanych przez autoryzowanych sprzedawców. Zmiany mają być wprowadzone w ciągu dwóch, najbliższych miesięcy. Zmiany w sprzedaży węgla? Od kiedy? Autoryzowani sprzedawcy mają być przez sieć składów węgla, która sposobem funkcjonowania ma przypominać system franczyzowy. – Prawdopodobnie od sierpnia zacznie działać sieć […]

today6 czerwca 2022

Prezes PGG gościem Rozmowy Dnia w Radiu Piekary.

Polska

Prezes PGG: KE nie potrafi zapewnić Europie i Polsce innych źródeł energii i mówi „radźcie sobie sami”

Gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary był Tomasz Rogala, prezes PGG. W trakcie dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę mówiono między innymi o kluczowych założeniach umowy społecznej w górnictwie, wydobyciu węgla, wniosku notyfikacyjnym, wydarzeniach na Ukrainie, procesie notyfikacji, odchodzeniu Niemiec od górnictwie węgla kamiennego, wyliczeniach Izby Sprzedawców Węgla w zakresie wydobycia surowca, postulacie dotyczącym rezygnacji z podatku VAT w przypadku sprzedaży węgla, sprzedaży węgla w sklepie PGG, imporcie surowca, słowach […]

today11 maja 2022

Tomasz Rogala - prezes PGG gościem Rozmowy Dnia w Radiu Piekary

Rozmowa Dnia

Rogala: Odejście od węgla powinno być uporządkowane i nie podlegać emocjom i trendom

Gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary był Tomasz Rogala, prezes PGG. W trakcie dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę mówiono między innymi o oszczędzaniu energii, rosnącej konsumpcji, przyszłości wydobycia węgla i przechodzeniu na gospodarkę zeroemisyjną. -Wielokrotnie mówiliśmy o tym, że zarządzanie węglem, odejście od węgla powinno być uporządkowane i nie podlegać emocjom i trendom oraz wierze, która powoduje, że w sposób znaczny i zbyt intensywny odchodzimy od zużywania i wykorzystywania […]

today11 maja 2022

Gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary był Tomasz Rogala, prezes PGG.

Polska

Prezes PGG: Powinniśmy oszczędzać energię, bo jest coraz droższa

Gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary był Tomasz Rogala, prezes PGG. W trakcie dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę mówiono między innymi o wzrostach cen energii i jej oszczędzaniu. -Powinniśmy oszczędzać energię, bo jest coraz droższa. Dalej próbujemy żyć, jakby w systemie energetycznym nic specjalnego się nie stało - mówi gość dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary Tomasz Rogala, prezes PGG.

today29 marca 2022

Rozmowa Dnia

Rogala: Od przyszłego tygodnia będziemy mogli powoli, ostrożnie wznawiać produkcję. Zaczniemy od Jankowic

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej. W rozmowie między innymi o kryzysie w polskim górnictwie oraz o planach wznowienia wydobycia w kopalniach. - Od przyszłego tygodnia będziemy mogli powoli, ostrożnie wznawiać produkcję. Zaczniemy od Jankowic - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej.

today14 maja 2020

Rozmowa Dnia

Prezes PGG: Na chwilę obecną nie zamknęliśmy żadnej kopalni, tylko wstrzymaliśmy produkcję

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej. W rozmowie między innymi o kryzysie w polskim górnictwie oraz o planach wznowienia wydobycia w kopalniach. - Na chwilę obecną nie zamknęliśmy żadnej kopalni, tylko wstrzymaliśmy produkcję - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej.

today14 maja 2020

Rozmowa Dnia

Prezes PGG: Z każdym miesiącem możemy mieć większe problemy z zebraniem środków na wynagrodzenia

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej. W rozmowie między innymi o programie osłonowym w PGG oraz o problemach finansowych przedsiębiorstwa związanych z epidemią koronawirusa. - Z każdym miesiącem możemy mieć większe problemy z zebraniem środków na wynagrodzenia - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej.

today16 kwietnia 2020

Rozmowa Dnia

Rogala: W górnictwie jest na tyle źle, że trzeba wdrażać programy osłonowe

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej. W rozmowie między innymi o programie osłonowym w PGG oraz o problemach finansowych przedsiębiorstwa związanych z epidemią koronawirusa. - W górnictwie jest na tyle źle, że trzeba wdrażać programy osłonowe, które zapewnią PGG możliwość przetrwania - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej.

today16 kwietnia 2020

Rozmowa Dnia

Prezes PGG: Zdarza się, że za tą samą pracę w PGG są różne wynagrodzenia

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej. W rozmowie między innymi o propozycjach płacowych oraz o wynagrodzeniach w PGG. - Zdarza się, że za tą samą pracę w PGG są różne wynagrodzenia - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej.

today12 lutego 2020

0%
Skip to content