play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Andrzej Sośnierz: Veto? To był spór o pieniądze. Nie o wyjście z Unii…

To był spór o pieniądze, a nie o obecność w Unii Europejskiej. Andrzej Sośnierz, poseł Porozumienia a dziś gość Rozmowy Dnia w Radiu Piekary odniósł się między innymi do polsko-węgierskiego sprzeciwu wobec mechanizmu warunkowości w projekcie europejskiego budżetu. Na kilka godzin przed unijnym szczytem wydaje się, że jest duża szansa na porozumienie, choć oficjalnie tego jeszcze nie wiadomo. Poseł A.Sośnierz już tradycyjnie, krytycznie odnosi się do działań resortu zdrowia wobec […]

today10 grudnia 2020

Rozmowa Dnia

Poseł PiS o stosunkach Polski z Unią Europejską

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Waldemar Andzel, poseł PiS. W rozmowie między innymi o Marszu Niepodległości w Warszawie oraz o stosunkach Polski z Unią Europejską. - Nie zamierzamy w żaden sposób opuszczać Unii Europejskiej - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Waldemar Andzel, poseł PiS.

today16 listopada 2020

Rozmowa Dnia

Waldemar Andzel o Marszu Niepodległości w Warszawie

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Waldemar Andzel, poseł PiS. W rozmowie między innymi o Marszu Niepodległości w Warszawie oraz o stosunkach Polski z Unią Europejską. - Uważam, że niezasadne było zastosowanie broni gładkolufowej - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Waldemar Andzel, poseł PiS.

today16 listopada 2020

Rozmowa Dnia

Buzek: Koronawirus spowodował załamanie gospodarcze

Gościem Marcina Zasady w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary był Jerzy Buzek, były premier, europoseł PO. W rozmowie między innymi o kryzysie gospodarczym wywołanym epidemią koronawirusa. - Koronawirus spowodował załamanie gospodarcze - mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Jerzy Buzek, były premier, europoseł PO.

today2 czerwca 2020

Polska

Wielka Brytania opuszcza Unię Europejską dziś w nocy. Co z Polakami na Wyspach?

Wielka Brytania opuszcza Unię Europejską dziś w nocy. Zgodnie z umową dotyczącą brexitu, która została przegłosowana w środę 29 stycznia, już od 1 lutego Wielka Brytania przestanie być członkiem wspólnoty. W środę, 29 stycznia odbyło się głosowanie nad umową dotyczącą brexitu. W głosowaniu za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej opowiedziało się 621 europosłów, przeciw było 49, a 13 wstrzymało się od głosu. Tym samym, oficjalnie, dziś w nocy Wielka […]

today31 stycznia 2020

Polska

2 mld euro z UE dla Polski

Dwa miliardy euro na początek. Tyle przekaże Polsce w najbliższym czasie Unia Europejska na transformacje gospodarki. O przyszłości europejskich regionów górniczych, w kontekście czekających nas zmian, dyskutowano w Katowicach.   - Jesteśmy największym beneficjentem tych środków - potwierdza minister funduszy i polityki regionalnej, Małgorzata Jarosińska-Jedynak.   Konferencję w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach zorganizował Śląski Urząd Marszałkowski.

today28 stycznia 2020

0%
Skip to content