play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tajemnicze znalezisko w przedwojennej kamienicy !

today23 lipca 2020

Background

W jednej z kamienic przy ul. Sokoła w Gliwicach prowadzony był remont poddasza. W trakcie prac oderwano deskę z podłogi i zauważono przedmiot, owinięty w pachnącą naftą szmatkę. Jak się okazało, był to pistolet.

Pistolet odkryły W stropie przedwojennej kamienicy osoby prowadzące prace remontowe. Broń ukryta była pod deskami podłogi. Odkrywca zawiadomił policję. Na miejsce skierowano policyjnego pirotechnika – aspiranta sztabowego Dominika Polaka, który w znalezisku rozpoznał Mausera M1914 kalibru 7,65.

Pistolet okazał się ciekawym znaleziskiem historycznym. Produkowany był od 1914 roku, duże jego ilości trafiły do uzbrojenia armii niemieckiej. Produkcję zakończono w 1929.

Dzięki reakcji znalazcy pistolet został profesjonalnie zabezpieczony przez funkcjonariuszy. Policja przypomina, że w przypadkach, gdy znajdujemy broń lub amunicję, powiadomienie służb to najlepsze rozwiązanie. Zatrzymanie takich przedmiotów mogłoby nie tylko pociągnąć za sobą konsekwencje prawne, ale również być niebezpieczne. Dla własnego dobra w przypadku znalezienia broni, amunicji czy niewybuchów nie należy ich też  ruszać. Nawet stara broń może być groźna.

Źródło: Policja Śląska

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content