play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Takiego przywitania nie miał jeszcze żaden piłkarz w Ekstraklasie

today9 lipca 2021

Background

Powitanie godne Mistrza Świata! Tak w skrócie można określić drugi dzień pobytu w Zabrzu Łukasza Podolskiego. Przyjęcie Poldiego przez kibiców przejdzie do historii!

Takiego przywitania nie miał jeszcze żaden piłkarz w naszej Ekstraklasie. Prawie 10 tysięcy kibiców przyszło na stadion przy ulicy Roosevelta w Zabrzu, by przywitać Łukasza Podolskiego, który podpisał roczny kontrakt z klubem. To pokazuje, jakim cieszy się szacunkiem i jakie duże oczekiwania mają kibice wobec byłego napastnika reprezentacji Niemiec.

Ważnym elementem było powitanie Łukasza z kibicami spod znaku zabrzańskiej Torcidy, którzy to zgotowali Poldiemu niesamowite powitanie pod przewodnim hasłem „Witaj w domu”. Łukasz nie czekając na oficjalne przemówienia, przedarł się sam na trybunę najzagorzalszych zabrzańskich fanów, gdzie przejął mikrofon i gorąco powitał kibiców 14-krotnych Mistrzów Polski. Owacyjnym śpiewom nie było końca. Tak fantastycznego powitania nie miał na pewno nigdy żaden zawodnik w historii polskiej piłki.

Łukasz Podolski kilka lat temu zapowiedział, że karierę zakończy w Górniku Zabrze. Wczoraj potwierdził, że śląski klub będzie jego ostatnim, ale może się okazać, że zagra u nas dłużej niż tylko rok.

Fot: Dariusz Hermiersz

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content