play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Taksówkarze protestowali w centrum Katowic. Chcą rządowego wsparcia

today25 listopada 2020

Background

Prawie we wszystkich większych polskich miastach, w tym w Katowicach,  protestowali dziś taksówkarze. Domagali się pilnej rządowej pomocy.Przekonywali, że bez niej zbankrutuje tysiące przedsiębiorców.

Taksówkarze wyjechali dziś na ulice miast, bo chcą o sobie przypomnieć. Apelują o rządową pomoc w związku z pandemią. Przede wszystkim chcą wpisania ich do kolejnej tarczy antykryzysowej.

Sytuacja pogorszyła się i to od pierwszego momentu, od marca właściwie. Potem od czerwca trochę ruch się ruszył, ale od początku października  znów się pogorszyło. Ruch spadł praktycznie o 80%. Nikt z tym nic nie robi…- mówili protestujący taksówkarze.

Właściciele taksówek utrzymują, że wprowadzone przez rząd obostrzenia w postaci zamknięcia lokali gastronomicznych, kin, dyskotek, pubów, a także szkół i uczelni wyższych praktycznie pozbawiły ich pracy i środków do życia:

Wszystkie branże na tym ucierpiały, ale my obsługiwaliśmy te wszystkie branże. Klientów obsługiwaliśmy do barów, do restauracji, dzieci do szkół, nauczycieli, lekarzy, osoby starsze, dzieci do szpitali. W tym momencie to się wszystko skończyło. Wszystko zostało poblokowane, nie robiąc niby lockdown-u, i tak został wprowadzony. Myśmy na tym ucierpieli. Taksówkarz przecież jest zawsze na swojej działalności i płaci najdroższy ZUS.  -mówił naszemu reporterowi jeden z taksówkarzy.

Kierowcy podjechali przed Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach gdzie złożyli swoją petycję wojewodzie Jarosławowi Wieczorkowi. Protest zakończyli w  miejscu zbiórki czyli na parkingu centrum handlowego Silesia City Center.

Fot.: pixabay

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content