play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Taniej nawet o połowę. Pierwszy taki sklep w Polsce powstał w Katowicach

today10 grudnia 2020

Background

Pierwszy w Polsce sklep socjalny został oficjalnie otwarty! Spichlerz, bo tak się nazywa, jest zlokalizowany na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach. Osoby w trudnej sytuacji finansowej mogą tam kupić podstawowe artykuły w cenach niższych niż rynkowe. Na otwarciu sklepu był reporter Radia Piekary.

– Głównymi odbiorcami naszego sklepu są osoby, które podlegają pod codzienną pomoc społeczną. W MOPS-ach dostają karty i zaświadczenia, które uprawniają do zakupów w naszym sklepie. Co ciekawe, w okresie pandemii wszystkie osoby, które mają 75 lat skończone mają srebrny telefon w Katowicach. Będą robione zakupy w tym sklepie i dowożone do tych osób, które na niego zadzwonią – mówi prezes Fundacji „Wolne Miejsce”, Mikołaj Rykowski.

– Jestem zadowolony. Mam mały dochód, jestem emerytem i to dla mnie bardzo ważne. Ceny są dużo niższe, dlatego polecam ten sklep i będę tutaj często przychodził robić zakupy. – mówią Radiu Piekary pierwsi klienci, którzy odwiedzili sklep na Tysiącleciu.

Jak zapowiada prezydent Katowic, Marcin Krupa, nie będzie to jedyny sklep w mieście. – Krok po kroku będziemy budowali całą sieć takich sklepów. Chcemy też stworzyć Bank Żywności, gdzie będziemy mogli całą żywność przechowywać i później rozwozić ją do takich sklepów w Katowicach, ale i innych miast – zaznacza prezydent Krupa.

 

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content