play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Tarcza Antykryzysowa w województwie śląskim – podsumowanie wojewody

today2 czerwca 2020

Background

Tarcza Antykryzysowa w województwie śląskim. Podsumowania wsparcia dla przedsiębiorców dokonał podczas wtorkowej konferencji prasowej wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek.

Blisko 1,5 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców w województwie śląskim w ramach tarczy antykryzysowej w walce z koronawirusem. głównie o kwotach mówił na dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek:

  • cover play_arrow

    Tarcza Antykryzysowa w województwie śląskim – podsumowanie wojewody Katarzyna Taras

 

Jak dodał Wieczorek, sytuacja zachorowań na COVID-19 w naszym regionie jest opanowana. Przypomnę, że obecnie mamy w województwie śląskim ponad 8,5 tysiąca zakażonych osób, ponad połowa to pracownicy kopalń.

Chronimy miejsca pracy. Rozwiązania z tarczy kierujemy do różnych grup – osób samozatrudnionych, mikroprzedsiebiorców, większych firm. Robimy wszystko, żeby firmy otrzymywały wsparcie jak najszybciej to możliwe – powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Pszczynie wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

W ostatnich miesiącach wysiłki rządu skupione były na dwóch priorytetowych kwestiach w walce z negatywnymi skutkami pandemii koronawirusa. Mówię o ochronie życia i zdrowia Polaków oraz o ochronie miejsc pracy – podkreślił wiceminister rodziny. Tarcza antykryzysowa to zbiór rozwiązań, które pomagają firmom przetrwać ten trudny okres. W skali kraju przeznaczyliśmy już 14,7 mld zł na ochronę miejsc pracy – dodał.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content