play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Targi Pracy tylko zdalnie. Dni Otwarte Politechniki Śląskiej

today12 kwietnia 2021

Background

To największa uczelnia techniczna w regionie i jedna z największych w kraju. Politechnika Śląska ma swoje Dni Otwarte. Z uwagi na pandemię, tylko online.

To jedna z dziesięciu uczelni badawczych w Polsce i członek Uniwersytetu Europejskiego. Politechnika Śląska, która główną siedzibę ma w Gliwicach, rusza dziś z Dniami Otwartymi i Targami Pracy. Wszystko niestety odbędzie się wyłącznie on-line.

23. Inżynierskie Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Technologii

Te już trwają. Od lat są jednymi z największych tego typu wydarzeń w regionie. Targi skierowane są do studentów, absolwentów, pracowników naukowych Politechniki Śląskiej, a także innych uczelni. W spotkaniach z pracodawcami mogą wziąć także udział uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Po raz drugi spotykamy się w formule online, która pozwoliła na rozszerzenie zakresu targów o prezentację najnowszych osiągnięć naszych naukowców z zakresu nowoczesnych technologii, takich jak sztuczna inteligencja czy materiały przyszłości. Nie tylko pokazujemy nasze dokonania, ale także chcemy zachęcić kolejne firmy do nawiązania współpracy i wspólnego budowania gospodarki opartej na wiedzy i badaniach naukowych. Na uczestników Targów czekają przedsiębiorcy poszukujący pracowników, instytucje rynku pracy, takie jak urzędy pracy, młodzieżowe biura pracy, biura karier, centra technologiczne, centra przedsiębiorczości, organizacje studenckie i koła naukowe, a także instytucje wspierające przedsiębiorczość akademicką. Podczas Targów zainteresowani kandydaci mogą skonsultować dokumenty aplikacyjne, a także zasięgnąć informacji od specjalistów na temat możliwości podnoszenia kwalifikacji zawodowych oraz wymagań i potrzeb pracodawcy. Inżynierskie Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Technologii to doskonała okazja dla studentów i absolwentów Uczelni do zapoznania się z ofertą praktyk, staży oraz pracy w przedsiębiorstwach z najróżniejszych branż. Przedstawiciele biznesu mogą z kolei zorientować się w zainteresowaniach i oczekiwaniach absolwentów – mówi JM Rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk.

Platforma internetowa targów Pracy, Przedsiębiorczości i Technologii, dostępna od 12 kwietnia, godz. 9.00.

Dni Otwarte Online 2021 na Politechnice Śląskiej

Równolegle ruszają Dni Otwarte Online Politechniki Śląskiej. Potrwają do 14 kwietnia. Wydarzenie jest kierowane do wszystkich osób zainteresowanych skorzystaniem z bogatej oferty studiów i form nowoczesnego kształcenia na Politechnice Śląskiej. Poznaj potencjał uczelni badawczej!

Dni Otwarte na Politechnice Śląskiej to niezwykła okazja do uzyskania informacji o działalności jednej z największych uczelni technicznych w kraju. Spotkanie z członkami wspólnoty akademickiej Uczelni jest możliwe bez wychodzenia z domu! Wydarzenie będzie transmitowane na żywo za pośrednictwem kanału YouTube Politechniki 12, 13 oraz 14 kwietnia w godz. 11:00 – 13:00.

O tym, co dzieje się na Politechnice Śląskiej i w jaki sposób można rozwijać podczas studiów swoją wiedzę oraz zainteresowania, opowiedzą przedstawiciele władz Uczelni, studenci, członkowie kół naukowych oraz naukowcy.

Kandydaci na studia będą mogli także zapoznać się z zasadami i przebiegiem rekrutacji.

Program Dni Otwartych Online 2021 na Politechnice Śląskiej:

12 kwietnia

 • Zaproszenie na Dni Otwarte – wystąpienie JM Rektora Politechniki Śląskiej prof. dr. hab. inż. Arkadiusza Mężyka;
 • Filmowa prezentacja Uczelni;
 • Dlaczego warto studiować na Politechnice Śląskiej? – rozmowa studentów z przedstawicielem Władz Uczelni;
 • Trochę historii – czyli jak powstawała Politechnika Śląska;
 • Politechnika Śląska w liczbach;
 • Nie samą nauką student żyje – czyli studenci o zaletach studiowania;
 • Prezentacje wydziałów Politechniki Śląskiej.

13 kwietnia

 • Rozwiń swoje pasje – spotkanie z przedstawicielami kół naukowych, którzy opowiedzą, jak połączyć rozwój naukowy z zainteresowaniami;
 • Filmowa prezentacja projektów studenckich kół naukowych Politechniki Śląskiej;
 • Uczelnia bez granic – czyli kto u nas studiuje i dlaczego – spotkanie z międzynarodową społecznością Politechniki Śląskiej;
 • Trochę kultury! – czyli inżynier też może być artystą – zoom na studencką twórczość;
 • W zdrowym ciele – czyli Politechnika Śląska także sportem stoi – o sukcesach i osiągnięciach sportowych studentów;
 • Prezentacje wydziałów Politechniki Śląskiej.

14 kwietnia

 • Tajniki systemu rekrutacji – czyli co zrobić, żeby zostać studentem Politechniki Śląskiej. Spotkanie na żywo prezentujące zasady rekrutacji, dotyczące kandydatów z Polski i z zagranicy, z możliwością zadawania pytań na czacie;
  Na wasze pytania będą odpowiadać pracownicy Centrum Obsługi Studiów w tym sekcji Admission Office.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content