play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Tarnowskie Góry: Targowiska w centrum miasta i Strzybnicy otwarte

today12 maja 2020

Background

Tarnowskie Góry: Targowiska w centrum miasta i Strzybnicy otwarte. Tarnogórskie targowiska  oraz w Strzybnicy przy ul. Armii Krajowej wznowiły dziś działalność. Z uwagi na epidemię wdrożono szczególne zasady bezpieczeństwa, o których informują zawieszone na placach tablice. Klienci robiący zakupy na bazarach muszą stosować się obowiązujących wytycznych, dotyczących walki z koronawirusem.

Popularne targowiska w centrum miasta i Strzybnicy zostały otwarte ale klienci muszą się stosować do obowiązujących reguł sanitarnych. Reżim sanitarny dotyczy zarówno kupujących, jak i sprzedawców. Przy każdym z placów ustawione zostały stoliki ze środkiem dezynfekującym do rąk, kupujący i sprzedawcy są zmuszeni do stosowania się do zaleceń sanitarnych.


Sprzedających i klientów musi dzielić bezpieczna odległość – co najmniej 2 metry, sprzedawcy zobligowani są do regularnej dezynfekcji powierzchni, z którą mają styczność klienci. Nad przestrzeganiem tych zasad czuwają cały czas obecne na miejscu osoby nadzorujące handel.  Jeśli chodzi o noszenie maseczek i inne zasady bezpieczeństwa – obowiązują ogólnopolskie przepisy. A więc: usta oraz nos w przestrzeni publicznej muszą być zakryte, na rękach muszą być rękawiczki jednorazowe.

Przypomnijmy, że działają już także targowiska w Radzionkowie oraz Będzinie, gdzie w miniony weekend były tłumy…

UM Tarnowskie Góry i pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content