play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Tarnogórski punkt pomocy dla Ukraińców wymaga wsparcia

today7 października 2022

Background

Tarnogórski punkt pomocy dla Ukraińców potrzebuje wsparcia, by mógł dalej funkcjonować.

To jedno z ostatnich tego typu miejsc na mapie województwa śląskiego. Działa przy ulicy Opolskiej 21 A nieprzerwanie od 8 miesięcy. Czy dotrwa do 9-tego?

Tarnogórski punkt pomocy dla Ukraińców

Aby opisywane miejsce mogło nadal funkcjonować w trudnych realiach, wymaga wsparcia mieszkańców Tarnowskich Gór i okolic. Sytuacja punktu znajdującego się przy ulicy Opolskiej jest w bardzo trudna, równocześnie, jak przekonują osoby zaangażowane w działalność pomocową, potrzebujących nie ubywa.  „Niech znajdą sobie pracę, niech idą do pracy, niech zarobią pieniądze” – zdają się mówić komentatorzy. Jak sytuacja wygląda naprawdę?

-My ich nie utrzymujemy. Dla nich to jest ogromny wstyd przyjść do nas i prosić o cokolwiek. To nie jest tak, że to ludzie ociekający w luksusie. To ludzie, którym dajemy dwa mleka, a oni oddają nam jedno i mówią, żebyśmy dali je innym, kto będą potrzebować – mówi reporterce Radia Piekary Gabrieli Kokott-Dryzdze Paweł Sieńko, przedstawiciel Tarnogórskiej Zbiórki dla Ukrainy.

Zaznacza, że potrzeba przede wszystkim jedzenia, środków higieny osobistej i pieluch, ale także gotówki, która jest niezbędna do organizowania transportów humanitarnych na Ukrainę.

Przyjeżdżają potrzebujący z różnych stron regionu

Do punktu pomocy w Tarnowskich Górach przyjeżdżają Ukraińcy z całego Śląska. Do niedawna punkt działał codziennie, teraz już tylko we wtorki i czwartki od 16.00 do 19.00.

-W te dni odwiedza nas około 100-150 osób, to bardzo duża ilość osób. Mamy gości z całego Śląska – dodaje Sieńko.

Pomagać ostoi pomocy można niezależnie od dnia tygodnia.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content