play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Tarnogórski Staszic od lat odzyskuje dawny blask. Teraz rozbłyśnie jeszcze jaśniej

today25 marca 2021

Background

Tarnogórski Staszic wyłoni się z mroku. Budynek II Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowskich Górach zyska podświetlenie elewacji, które podkreśli jego estetyczne walory.

Starania o to, aby zabytkowy budynek II Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowskich Górach odzyskał dawny blask trwają od wielu lat. Wreszcie można mówić o szczęśliwym finale. W budynku wymieniono już stolarkę okienną, obecnie trwa remont elewacji, a jeszcze w tym roku Staszic będzie też oświetlony.

Rada Miejska w Tarnowskich Górach wyraziła zgodę na przekazanie 80 tysięcy złotych na iluminację budynku.

– Budynek jest piękny, to jest jeden z najpiękniejszych budynków w naszym mieście. Stąd nie zdziwiła mnie wcale prośba pani starosty Kosmali, skierowana do miasta, aby ten budynek oświetlić, w ramach projektów oświetleniowych, które realizujemy. Budynek Staszica, z tymi elementami klasycznymi – on ma takie elementy klasyczne quasi-kolumny na swojej elewacji wymaga podświetlenia innego niż tarnogórski ratusz. Natomiast u podnóża budynku znajdą się reflektorki podświetlające i dwa większe reflektory mają z większej odległości ten budynek wyłonić z ciemności. Będzie pięknie –  zapewnia Arkadiusz Czech burmistrz Tarnowskich Gór.

Popularny Staszic stoi od blisko 150 lat w centralnej części miasta, u zbiegu ulic Krakowskiej i Piłsudskiego. Dzięki podświetlonej elewacji będzie jeszcze bardziej reprezentacyjny.

 

Fot. Facebook/Tarnowskie Góry Urząd Miasta

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content