play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Tarnogórskie obiekty UNESCO dostępne do zwiedzania

today20 maja 2021

Background

W Tarnowskich Górach można już zwiedzać zabytkową Kopalnię Srebra i Sztolnię Czarnego Pstrąga. Obiekty Światowego dziedzictwa UNESCO dla niektórych zwiedzającej czekają z wyjątkowymi ofertami.

Po ciężkich, lockdownowych miesiącach odradza się lokalna turystyka. Zabytkowe obiekty można już zwiedzać, co nie oznacza że się zwiedza. Dlatego, chcąc zachęcić mieszkańców do odwiedzenia obiektów UNESCO, Stowarzyszanie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej tnie ceny. Do końca miesiąca Zabytkową Kopalnię Srebra i Sztolnię Czarnego Pstrąga można zwiedzić z 50 procentowym rabatem. Są jednak pewne warunki:

– Obowiązuje w tygodniu, w dni powszednie od poniedziałku do piątku. Aby skorzystać z tej oferty, należy wejść na stronę kopalni lub sztolni, i w zakładce „kup bilet” przejść do odpowiedniego terminu i wybrać bilet dla mieszkańców powiatu tarnogórskiego – tłumaczy w rozmowie z reporterem Radia Piekary Grzegorz Rudnicki ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej

Promocja jest ukłonem „Miłośników” w stronę mieszkańców, którzy finansowo wspierali organizację i jej zabytki w trudnym okresie pandemii. W weekendy promocja nie obowiązuje, bo ruch w obiektach jest znacznie intensywniejszy:

– W miniony weekend kopalnię i sztolnię zwiedziło ponad 700 osób. mamy bardzo duże zainteresowanie jeśli chodzi o morsowanie w sztolni. To jest oferta stała i chyba już z nami pozostanie do końca świata. Gorąco zachęcamy miłośników kąpieli w zimniej wodzie, aby przybywali do Tarnowskich Gór, do Sztolni Czarnego Pstrąga i morsowali z nami – dodaje w rozmowie z Radiem Piekary Grzegorz Rudnicki.

Oprócz podziemnego morsowania, oferta tarnogórskich obiektów UNESCO poszerzyła się niedawno o wycieczki ekobusem wraz z przewodnikiem.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content