play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tarnogórskie zabytki potrzebują pomocy! Jest zbiórka

today21 stycznia 2021

Background

Przez pandemię potrzebują pomocy. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, które zajmuje się tarnogórskimi podziemiami, uruchamia zbiórkę na portalu patronite.

Zajmują się podziemiami od ponad pół wieku, teraz sami potrzebują wsparcia. Przez trudną sytuację finansową, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej prosi o finansową pomoc wszystkich którym dziedzictwo Śląska nie jest obojętne.

Emocjonalny apel

Jak czytamy w emocjonalnym apelu – od ponad pół wieku MIŁOŚNICY potrafią radzić sobie z trudnymi sytuacjami. Nasi dziadkowie udostępnili do zwiedzania polską podziemną Wenecję, czyli Sztolnię Czarnego Pstrąga. Nasi rodzice oddali społeczeństwu Zabytkową Kopalnię Srebra. Z kolei najmłodsze pokolenie „Miłośników” podniosło te obiekty do rangi światowej. Pandemia z niespotykanym impetem uderzyła jednak w branżę turystyczną. Zdajemy sobie sprawę, że tym razem nasza energia, wytrwałość i dobre zarządzanie nie wystarczą. Potrzeba nam dodatkowego motoru i siły napędowej, aby nie stracić pary i dorobku czterech pokoleń „Miłośników” – .

To jedyny taki obiekt na świecie

Jedyne w województwie śląskim obiekty światowego dziedzictwa utrzymywane są wyłącznie z biletów wstępu. Z powodu pandemii Stowarzyszenie zostało zmuszone do ich zamknięcia. Okres lockdownu trwa już jednak ponad pół roku, mało która organizacja czy firma jest w stanie wytrzymać tak długo. – Jeżeli branża turystyczna wkrótce się nie odrodzi, będziemy zmuszeni ogłosić upadłość, co może doprowadzić do utraty tytułu obiektu światowego dziedzictwa. By ocalić dorobek MIŁOŚNIKÓW jesteśmy zmuszeni prosić Was o pomoc – czytamy w komunikacie.

Zbiórka ruszyła na portalu patronite.pl/MIŁOŚNICY

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content