play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tarnowskie Góry: 16-latek strzelał do listonosza i znęcał się nad rodziną

today26 czerwca 2020

Background

16-latek strzelał do listonosza i od ponad roku znęcał się nad swoją matką i młodszym rodzeństwem. Nastolatek trafił do policyjnej izby dziecka. O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed południem. Na ulicy Strzeleckiej w Tarnowskich Górach ktoś z okna kamienicy strzelał z wiatrówki do listonosza. Funkcjonariusze w jednym z mieszkań namierzyli sprawcę całego zamieszania. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego, który „dla zabawy” strzelał do mężczyzny plastikowymi kulkami. Stróże prawa zawieźli nastolatka do matki, jednak ta odmówiła przyjęcia syna.

Policjanci chcąc dowiedzieć się, dlaczego 36-latka nie chce zaopiekować się swoim synem ujawnili, że kobieta bała się 16-latka. W trakcie rozmowy stróże prawa ustalili, że nastolatek od ponad roku znęca się nad matką oraz swoim młodszym rodzeństwem i na swoim koncie ma już prowadzone inne sprawy dotyczące swoich agresywnych zachowań.

Śledczy porozumieli się z sądem rodzinnym i zatrzymali młodego agresora. Nieletni noc spędził w policyjnej izbie dziecka. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd rodzinny.

 

źródło: KPP w Tarnowskich Górach

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content