play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Tarnowskie Góry: Bądź eko! Odbierz ekologiczną torbę

today22 czerwca 2020

Background

Tarnowskie Góry: Bądź eko! Odbierz ekologiczną torbę. W środę 24 czerwca w Galerii Inny Śląsk będą rozdawane bezpłatne Eko Torby, które mogą otrzymać mieszkańcy Tarnowskich Gór. Materiałowe siatki powstały we współpracy z grupą Rękodzielne Tarnogórzanki. Wśród wzorów jest między innymi motyw z „tarnogórską kratką”. Każda z toreb zawiera broszurkę na temat Zero Waste. 

Tarnowskie Góry: Bądź eko! Odbierz ekologiczną torbę. Pomysłodawcą akcji  #naturalniewtg jest Stowarzyszenie Obywatelskie. W trosce o środowisko naturalne organizacja zachęca do proekologicznych działań, m.in. poprzez rozdawanie toreb wielokrotnego użytku.  Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Poprzedni nakład toreb rozszedł się w ciągu kilka dni.

Galeria Inny Śląsk- to nie jedynie miejsce, gdzie będą rozdawane torby. Stowarzyszenie planuje je także rozdawać w różnych częściach miasta. Wystarczy podejść do organizatorów akcji, aby taką siatkę otrzymać. We wnętrzu każdej torby znajduje się krótka broszura na temat stylu Zero Waste- czyli koncepcji zakładającej generowanie jak najmniejszej ilości odpadów.

 

Siatkę wielorazowego użytku można także otrzymać kontaktując się ze Stowarzyszeniem poprzez Messengera lub mailowo: kontakt@stowarzyszenieobywatelskie.pl. Jak wyglądają torby uszyte przez Rękodzielne Tarnogórzanki można zobaczyć na stronie internetowej pod adresem: https://stowarzyszenieobywatelskie.pl/wciaz-rozdajemy-bezpl…

 

fot.  Rękodzielne Tarnogórzanki

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content