play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Tarnowskie Góry: Będzie spójnie, biało, beżowo lub écru. Nowe przepisy

today9 marca 2021

Background

Koniec dowolności w urządzaniu letnich ogródków przy lokalach gastronomicznych w Tarnowskich Górach. Miasto zdecydowało, że dla podkreślenia tarnogórskiej architektury, restauratorzy będą musieli zastosować się do nowych zasad.

Białe, kremowe i écru – te barwy już wkrótce reprezentować będą tarnogórskie ogródki letnie. Przyjęto bowiem jednolite zasady ich urządzania. Określono kolory parasoli, ogrodzeń i elementów małej architektury.

– Ustaliliśmy wspólnie, że wszystkie parasole będą miały mieć odcień biały, kremowy lub écru. Elementy będące materiałami reklamowymi na nich nie mogą być zbyt duże, nie mogą być kolorowe. Ogrodzenia i wszelkiego rodzaju mała architektura na ogródkach letnich ma być stworzona z drewna, lub w kolorze drewna, z elementami metalowymi, które są ciemne. Takie same zasady będą obowiązywały w stosunku do podestów – mówi Radiu Piekary Mariusz Jarzombek z tarnogórskiego magistratu.

Uzgodnione z konserwatorem zabytków oraz restauratorami zasady obowiązywać będą na Rynku, ul. Krakowskiej, Dolnej, Królika, Przesmyku i Placu Wolności.

 

Fot. Facebook/Tarnowskie Góry Urząd Miasta

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content