play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Tarnowskie Góry: W oczekiwaniu na Gwarki

today6 września 2022

Background

Tarnowskie Góry czekają na Gwarki. Do miasta przyjechały już karuzele, a na rynku trwa budowa gigantycznej sceny. Najstarsze święto miasta w regionie rozpocznie się już w czwartek i potrwa do niedzieli.

Przed tarnogórską publicznością zaprezentuje się w tym roku plejada gwiazd.

-Szczególnie czekom na zespół Skaldowie – mówił naszej reporterce jeden z mieszkańców Tarnowskich Gór. Dodał, że w Tarnowskich Górach mieszka od ponad 40 lat i mimo dużego tłoku oraz hałasu – nie narzeka! Bo czeka na Gwarki.

Gwiazdą czwartkowego wieczoru będzie Czesław Mozil i Śląskie Smyki oraz TG Big Band, w piątek zaśpiewa Roksana Węgiel i Małgorzata Ostrowska, w sobotę zaprezentuje się Kabaret Paranienormalni, Lanberry, Smolasty i Nocny Kochanek, a w niedzielę wystąpi zespół Skaldowie, Baranowski, Mrozu i Lady Punk. Nie zabraknie również najbardziej charakterystycznego punktu programu – czyli pochodu gwarkowskiego.

-Fajna okazja, aby posłuchać wykonawców, których nie mamy na co dzień. Super wydarzenie się tutaj szykuje. Nigdzie indziej, w żadnym mieście nie ma takiej imprezy. Gwarki są charakterystyczne dla Tarnowskich Gór. Czekamy na nie! Obecność obowiązkowa! – to tylko część opinii zebranych przez naszą reporterkę.

Radio Piekary jest patronem medialnym Gwarków 2022

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content