play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Tarnowskie Góry: Deficyt i zanieczyszczanie wody tematem głównym Eko Krainy!

today16 czerwca 2021

Background

Trwa piętnasta edycja projektu Eko Kraina realizowanego w Tarnogórskim Centrum Kultury. Celem Eko Krainy niezmiennie jest propagowanie idei ekologii w życiu codziennym. W tym roku organizatorzy pochylają się nad problemem deficytu wody na Ziemi i coraz większego jej zanieczyszczenia. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. A program bogaty!

Otwarto już instalację artystyczną po tytułem „Wielka Rafa Koralowa”, która powstała między innymi z zużytych plastikowych butelek. Od wczoraj trwają wykłady z wodą w roli głównej. Jutro kontynuacja:

17.06 – godz. 10:00 / sala widowiskowa | dzieci klas I-IV „Codziennie woda” – wykład Anny Troniny (PWiK Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach)

18.06 – zwiedzanie terenów należących do Przedsiębiorstwa Wodnego i Kanalizacyjnego w Tarnowskich Górach. Podczas dwóch 45-minutowych spacerów (o godzinie 18:00 i 18:45) oprowadzający pracownik PWiK odpowie na pytania zainteresowanych uczestników.
Udział w zwiedzaniu jest bezpłatny, ale na wycieczkę obowiązują zapisy pod numerem telefonu 32 285 27 34. Uczestnikami mogą być zarówno dzieci, jak i dorośli. Liczba miejsc ograniczona!

19.06 – godz. 10:00 i 13:00 / sala 26| młodzież i dorośli
„Obraz wodą malowany” – warsztaty Ebru/Marbling, prow. Izabela Kot

26.06 – godz. 9:00 / dzieci w wieku 7-12 lat
Wycieczka do Hydropolis we Wrocławiu

Projekt Eko Kraina dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”. Operatorem programu w województwie śląskim jest Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego.

 Radio Piekary objęło cykl wydarzeń patronatem medialnym.

Fot: Pixabay

 

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content