play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Tarnowskie Góry: Dofinansowanie na odnawialne źródła energii

today21 kwietnia 2020

Background

Dofinansowanie na odnawialne źródła energii, to oferta, jaka rusza właśnie w Tarnowskich Górach. Dzięki dofinansowaniu mieszkańcy mogą zaoszczędzić 70% kosztów. 

Instalują fotowoltaikę, pompy ciepła i solary. W Tarnowskich Górach rusza właśnie dodatkowa oferta na dofinansowanie na odnawialne źródła energii. Dzięki temu, mieszkańcy zapłacą tylko 30% kosztów. Pierwsze umowy z mieszkańcami już są podpisywane:

Równocześnie działamy w temacie naboru uzupełniającego na instalacje, które zostały nam wolne. Nie będzie liczyła się kolejność zgłoszeń. Będziemy przyjmowali zgłoszenia korespondencyjnie i także poprzez wrzucenie w zamkniętej kopercie do tej skrzynki przed urzędem wystawionej. W zależności ile spłynie zgłoszeń, no to przyznamy te wolne instalacje, które nam zostały – mówił Jarosław Wasążnik z tarnogórskiego magistratu.

W tej chwili na ponad 1000 umów podpisanych jest około 400, w sprawie weryfikacji pozostałych zgłoszeń urzędnicy kontaktują się z mieszkańcami telefonicznie. Nabór uzupełniający potrwa do 8 maja. 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content