play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Tarnowskie Góry: Interna i psychiatria bez koronawirusa. Zalany budynek oddziału psychiatrycznego.

today19 czerwca 2020

Background

Interna i psychiatria bez koronawirusa. Zalany budynek oddziału psychiatrycznego. Oddział Wewnętrzny I oraz Oddział Kliniczny Psychiatrii Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach bez koronawirusa. Od rana działa interna w trybie zwykłym oraz  w systemie ostrego dyżuru. Niestety z powodu zalania budynku psychiatrii nie jest możliwe wznowienie działalności oddziału. Burza, która przetoczyła się wczoraj na Tarnowskimi Górami doprowadziła do zalania centralnej części oddziału z oberwaniem się części tzw. podsufitki. Na szczęście nikt z pacjentów, ani z personelu nie doznał żadnych obrażeń.

Oddział Wewnętrzny I oraz Oddział Kliniczny Psychiatrii Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach bez koronawirusa. Wczoraj dyrekcja szpitala otrzymała informacje o kolejnych ujemnych wynikach testów kontrolnych wymazów wykonanych wśród pacjentów i personelu Oddziału Wewnętrznego I oraz Oddziału Klinicznego Psychiatrii. Oddziały te ze względu na wychwycone zakażenia wśród pacjentów i personelu w poprzednich dniach, były  poddane kwarantannie. Dzięki negatywnym wynikom testów Oddział Wewnętrzny I powraca do pracy w trybie planowym i w systemie ostrego dyżuru.

Niestety nie będzie możliwa normalna praca Oddziału Klinicznego Psychiatrii, ponieważ wczorajsza burza spowodowała zalanie budynku.  Nawałnica, która przetoczyła się nad miastem popołudniu doprowadziła do zalania centralnej części Oddziału z oberwaniem się części tzw: podsufitki.
Na szczęście nikt z pacjentów, ani z personelu nie doznał żadnych obrażeń. Decyzja w sprawie otwarcie oddziału psychiatrii będzie należała do inspektora nadzoru budowlanego, który oceni sytuację w godzinach porannych.

źrodło i fot. http://Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content