play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tarnowskie Góry: Kolejka na basen. Żeby popływać trzeba się zapisać

today15 lutego 2021

Background

Park Wodny w Tarnowskich Górach działa. Nie ze wszystkich atrakcji można jednak skorzystać. Do basenu obowiązują zapisy, na lodowisku wszystko w reżimie sanitarnym.

W kolejce do basenu

Rząd nie wydał zgody na działalność parków wodnych, jednak część z nich ratuje się otwierając baseny sportowe. Tak jest chociażby w przypadku Parku Wodnego w Tarnowskich Górach. Dziś od samego rana można już korzystać z wodnych aktywności – problem w tym, że jednocześnie w basenie sportowym może przebywać kilkanaście osób. Amatorów pływania jest więcej, trzeba się więc najpierw zapisać i zarezerwować termin.

– Z uwagi na ograniczoną ilość miejsca uruchomione zostały zajęcia nauki pływania i aquafitness. Istnieje także możliwość korzystania z basenu sportowego, przez klienta indywidualnego, ale wyłącznie po uprzednim zapisie – potwierdza w rozmowie z reporterką Radia Piekary Sylwia Kusz-Byszewska z Parku Wodnego w Tarnowskich Górach.

Zapisów można dokonać telefonicznie w Biurze Obsługi Klienta.

Godzinne wejścia na basen możliwe są we wtorki i czwartki 7 razy dziennie, a w poniedziałki, środy, piątki i soboty 6 razy dziennie.

Tymczasem na zewnątrz

Mróz trzyma, sport na otwartej przestrzeni, zdaniem rządzących, uprawiać można – nie ma więc przeciwwskazań, aby na nogi wreszcie założyć łyżwy. Lodowiska otwierają się sukcesywnie. Dziś na przykład pierwsze ślizgi możliwe będą na lodowisku przy tarnogórskim Parku Wodnym. Jak co roku, z tej aktywności młodzi tarnogórzanie mogą korzystać bezpłatnie.

– W tej chwili z lodowiska jednorazowo może skorzystać 60 osób. Wejścia odbywają się w cyklach godzinnych, pomiędzy którymi są półgodzinne przerwy. Dla tarnogórskich dzieci i młodzieży, za okazaniem legitymacji szkolnej, wstęp i wypożyczenie łyżew jest darmowy – mówi reporterce radia Piekary Sylwia Kusz-Byszewska z Parku Wodnego w Tarnowskich Górach.

15.30, 17.00, 18.30 i 20.00 – w tych godzinach można w tygodniu wejść na lodowisko w Tarnowskich Górach.

Oczywiście na terenie lodowiska obowiązują znane wszystkim normy sanitarne – dezynfekcja rąk, zakrywanie ust i nosa i zachowanie społecznego dystansu.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content