play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tarnowskie Góry: Kolejny wypadek nad wodą. Nie żyje 75- letni mężczyzna

today24 czerwca 2021

Background

Poszedł na ryby i nie wrócił. Nie żyje 75-letni wędkarz, który wczoraj wpadł do stawu w miejscowości Wieszowa w powiecie tarnogórskim. Mimo akcji ratunkowej nie udało się go uratować.

Mężczyzna nad stawem Cegielnia miał łowić ryby. W pewnym momencie oddalił się od swojego znajomego i przez długi czas nie wracał. Zaniepokojony jego nieobecnością kolega wezwał służby. Na miejscu pojawili się strażacy, którzy wyciągnęli z wody wędkarza. Według ustaleń, bez funkcji życiowych miał przebywać pod wodą nawet kilkanaście minut.  Obecni na miejscu ratownicy z Zabrza udzielili wędkarzowi pierwszej pomocy. Jak stwierdzono funkcje życiowe powróciły, jednak 75 latek wciąż był nieprzytomny. W takim stanie miał trafić do szpitala. Niestety, ostatecznie mężczyzny nie udało się uratować.


To już kolejna w tym sezonie ofiara wypoczynku nad wodą. Jak wylicza Rządowe Centrum Bezpieczeństwa – od kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 115 zgonów w wyniku utonięcia. Tylko od początku czerwca i tylko na Śląsku zginęło w ten sposób już pięć osób.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content