Śląsk

Tarnowskie Góry: Medale młodych pływaków na Mistrzostwach Polski!

today2 sierpnia 2021

Background

Duma Tarnowskich Gór! Aż 3 medale Mistrzostw Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otartych, zdobyli dla miasta młodzi pływacy z MKS Park Wodny.

W ten weekend odbyły się najważniejsze zawody sezonu. Długo wyczekiwane Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otartych w Olecku. Pływacy z klubu MKS Park Wodny przywieźli z Mazur aż 3 medale.

1 miejsce i zarazem złoty medal na dystansie 2500 metrów w kategorii wiekowej 14 lat zdobył Paweł Proszowski. Mistrz Polski!

2 miejsce i srebrny medal na tym samym dystansie i w tej samej kategorii zdobył Maciej Boryczka. Vice Mistrz Polski!

Natomiast 3 miejsce i brązowy medal na dystansie 5000 metrów, w kategorii wiekowej 15 lat zdobyła Natalia Nikiel. II VICE Mistrzyni Polski!

Warto także podkreślić, że dla całej trójki są to pierwsze indywidualne medale Mistrzostw Polski.

Ponadto klub może pochwalić się innymi sukcesami swoich młodych zawodników, w postaci 6 miejsca dla Kacpra Wieczorka na dystansie 2500 metrów, jak i również 6 miejsca dla Claudio Basaeza na dystansie 5000 metrów. A także 9 miejsca dla Mateusza Pawlica na dystansie 5000 metrów.

Trenerami zawodników są Tomasz i Sławomir Pąchalscy.

Fot: Facebook/ MKS Park Wodny Tarnowskie Góry

Autor: Weronika Manowska