play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Tarnowskie Góry: Na Powstańców Śląskich praca wre!

today16 lipca 2020

Background

Trwa realizowany przez Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach remont ulicy Powstańców Śląskich. Zakończono już etap związany z wymianą sieci wodociągowej.

Wymieniono wodociąg oraz przyłącza domowe na odcinku od ul. Opolskiej, gdzie jest planowane nowe rondo do ul. Mickiewicza (łącznie ok. 365 mb sieci wodociągowej oraz 19 sztuk przyłączy). Kończą się prace na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Strzeleckiej, gdzie także położony został nowy wodociąg o długości 290 mb. W przyszłym tygodniu przeprowadzone zostaną próby szczelności. Aby zapewnić w przyszłości niezawodną pracę sieci wodociągowej zastosowano rury wykonane z nowoczesnych i trwałych materiałów, które posłużą mieszkańcom przez następne lata.

 

 

Po zakończeniu remontu ulicy Powstańców Śląskich miasto przystąpi do prac w obrębie ulicy Sobieskiego. Na jedno i drugie zadanie zarówno powiat, jak i miasto, otrzymały dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Zadania warte są kolejno ponad 5 i 7 mln zł. Wszystkie prace zakończą się z końcem przyszłego roku, w efekcie zwiększy się bezpieczeństwo i wygoda kierowców, pieszych oraz rowerzystów na obu ulicach – powstaną przy nich drogi rowerowe, nowe chodniki, przy Sobieskiego uregulowane zostaną także miejsca parkingowe, spowolniony zostanie także ruch.

Przypominamy harmonogram prac:

– od maja trwają prace na ul. Powstańców Śląskich – realizuje powiat,
– w pierwszej kolejności budowa – po ruchem – ronda na skrzyżowaniu ulic Opolskiej i Powstańców śląskich (obok sądu) – powiat,
– przebudowa skrzyżowania ulic Sienkiewicza, Powstańców Śląskich i Styczyńskiego – budowa ronda – powiat,
– po zakończeniu tych prac – przebudowa (pod ruchem) skrzyżowania ulic Opolskiej i Sobieskiego – miasto,
– w następnej kolejności przebudowa ulicy Powstańców Śląskich – powiat; termin – maksymalnie do maja 2021,w tym czasie w drodze wymienione zostaną także sieci
– przebudowa ulicy Sobieskiego – miasto, koniec do końca 2021 roku

Objazd wytyczony jest ulicami: Opolską, Sobieskiego, Sienkiewicza, Styczyńskiego i Pokoju.

Fot: UM Tarnowskie Góry

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content