play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

Tarnowskie Góry: Niemal po roku szukają świadków

today27 kwietnia 2021

Background

Szukają osób które widziały co się stało. Policja z Tarnowskich Gór prosi świadków drogowego wypadku o zgłaszanie się na komendę. robi to jednak niemal rok po tragicznych wydarzeniach.

Wypadek okazał się tragiczny w skutkach. 2 czerwca ubiegłego roku w Czekanowie na ulicy Gliwickiej samochód dostawczy otrącił 66-latka. Mężczyzna trafił do szpitala, po kilku miesiącach zmarł.

Groźne potrącenie

Policja ma nagrania ze zdarzenia i publikuje je za zgodą prokuratury. Na nagraniu można zauważyć, jak kierowca białego samochodu dostawczego, jadąc drogą krajową numer 78 z Szałszy w kierunku Tarnowskich Gór, potrącił rowerzystę, który wpadł do rowu. Kierowca busa zatrzymał się, pobiegł na miejsce zdarzenia, z którego prawdopodobnie zabrał urwane lusterko od samochodu i odjechał, nie udzielając pomocy poszkodowanemu mieszkańcowi Świętoszowic. W październiku 2020 roku, po pobytach w szpitalach, 66-latek zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

Potrzebują świadków

Policjanci proszą o pomoc w odnalezieniu sprawcy tego zdarzenia. Proszą o kontakt osoby, które widziały to zdarzenie, dysponują zapisem z kamery samochodowej lub mają informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy zdarzenia i identyfikacji pojazdu.

Z policjantami prowadzącymi sprawę można skontaktować się osobiście lub telefonicznie. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach mieści się przy ul. Bytomskiej 6, Wydział Kryminalny, pokój 304, tel. 47 85 34 382. Telefon do dyżurnego jednostki 47 85 34 255 czynny całą dobę.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content