play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Tarnowskie Góry: Nowy i niewydolny. „Parking po Tarmilo” czeka zmiana

today24 lutego 2021

Background

Nie minęły nawet 3 miesiące od otwarcia tak zwanego „parkingu po Tarmilo” w centrum Tarnowskich Gór, a już magistrat zastanawia się nad zmianami.

Tarnogórski magistrat już zastanawia się nad zmianami w funkcjonowaniu nowego parkingu, który powstał na terenie byłego „Tarmilo”. Chodzi o większą rotację samochodów. Bo choć parking jest przeznaczony na około 100 pojazdów, to aby znaleźć tam wolne miejsce trzeba mieć szczęście.

Nasza reporterka rozmawiała z kierowcami próbującymi zostawić tam swój samochód. Ci żalą się, że na parkingu brakuje miejsc i podpowiadają, że być może jego zarządcy powinni się zastanowić nad wprowadzeniem ograniczeń czasowych na parkowanie w tym miejscu. niektórzy sugerują nawet wprowadzenie opłaty parkingowej.

Władze Tarnowskich Gór faktycznie przychylnie odnoszą się do jednego z pomysłów, sugerowanych przez kierowców.  Prawdopodobne jest postawienie na wjeździe i wyjeździe szlabanów, i wprowadzenie na terenie parkingu strefy czasowego parkowania.

– Zdecyduje o tym Miejski Zarząd Ulic i Mostów, po dokonaniu stosownych analiz. Zwłaszcza, że czeka nas w tym roku remont generalny – przebudowa ulicy Sobieskiego. Obawiam się, że ograniczanie przejazdu przez parking w czasie tego remontu, spowodowałoby dodatkowe zamieszanie – mówi naszej reporterce Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór.

Status quo na razie obowiązuje. A więc w okolicy „parkingu po Tarmilo” trzeba uzbroić się w cierpliwość i liczyć na szczęście w poszukiwaniu wolnego miejsca. 

 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content