play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Tarnowskie Góry: „Nowy obywatel” miasta. Będzie dziewiąta rzeźba Gwarka

today14 kwietnia 2021

Background

Miasto Gwarków wzbogaci się o kolejną rzeźbę kopacza. Nowa rzeźba będzie wyłoniona w drodze konkursu. Już można składać do tarnogórskiego magistratu projekty swojego pomysłu na nowego Gwarka.

W Tarnowskich Górach można mieć własnego Gwarka. Magistrat ogłosił konkurs na projekt rzeźby. Gdy dojdzie do jego realizacji, w przestrzeni miejskiej pojawi się dziewiąty z przedstawicieli tarnogórskich kopaczy:

– Po konkursie ogłoszonym w tym roku, twórcą może będzie ktoś młody, ktoś ze studentów, może ktoś z uczniów szkół artystycznych. Konkurs jest otwarty. Można zgarnąć nagrodę – 3 tysiące złotych. Do 15 maja zapraszamy do złożenia swoich pomysłów i projektów. Potem komisja wybierze wygraną propozycję – mówi Radiu Piekary Ewa Pfitzner z Urzędu Miasta w Tarnowskich Górach.

Charakter rzeźby powinien nawiązywać do historii, w szczególności do pracy tarnogórskich gwarków. Zwycięzca konkursu wyłoniony zostanie najpóźniej 30 czerwca. A tradycyjnie już, w „Barbórkę”,  Gwarek zostanie odsłonięty – najnowsza rzeźba będzie zlokalizowana na skwerze przy ul. Kościelnej w Tarnowskich Górach.

 

Fot. Ósmy Gwarek w Tarnowskich Górach

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content