play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tarnowskie Góry. Oddała zeszyt z gotówką w środku. Policja szuka właściciela

today8 września 2020

Background

Tarnowskie Góry. Oddała zeszyt z gotówką w środku. Do tarnogórskiej komendy zgłosiła się kobieta, która w pobliżu Centrum Kultury znalazła zeszyt, w którym znajdowała się gotówka. Policja dziękuje uczciwej znalazczyni i szuka właściciela zeszytu.

Niezwykłą uczciwością wykazała się mieszkanka Tarnowskich Gór, która dzisiaj przyszła do komendy, aby oddać znaleziony zeszyt, w którym znajdowała się gotówka w polskiej i zagranicznej walucie. Cenne znalezisko znajdowało się w pobliżu Tarnogórskiego Centrum Kultury. Dzięki uczciwości tarnogórzanki, zeszyt i gotówka już wkrótce może trafić do prawowitego właściciela.

Aktualnie tarnogórscy policjanci szukają właściciela odnalezionego mienia. Komenda prosi o kontakt właściciela lub osoby posiadające informacje, do kogo należy przekazany  zeszyt i gotówka. Informację można przekazać osobiście lub dzwoniąc pod numer 47 85 342 55. Osoba, która zgłosi się po odbiór mienia, powinna wiedzieć, co oprócz gotówki znajduje się w zeszycie.

Przywłaszczając sobie cudzą rzecz stajemy się sprawcą przestępstwa lub wykroczenia

Postawa, jaką wykazała się kobieta, która oddała znalezione przedmioty, powinna stanowić wzór dla wszystkich, którzy znaleźliby się w podobnej sytuacji. Warto pamiętać, że znalezienie przedmiotu i zatrzymanie go jest czynem niezgodnym z prawem, kwalifikowanym jako przywłaszczenie. W świetle kodeksu karnego znalazca, który nie dopełnił obowiązków i zachował znalezioną rzecz dla siebie, będzie odpowiadał za jej przywłaszczenie. Wiele przypadków rejestrowanych przez stróżów prawa wskazuje, że część społeczeństwa kieruje się mylnym hasłem „Znalezione – nie kradzione”.

Żadna rzecz, której nie jesteśmy właścicielami, nie jest nasza. Kiedy zabierasz i nie oddajesz znalezionego na ławce telefonu, plecaka czy portfela – stajesz się sprawcą przestępstwa lub wykroczenia. Znaleziony przedmiot należy oddać w urzędzie albo na Policji.

Źródło: Policja Śląska 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content