play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Tarnowskie Góry: Piesi, rowerzyści i kierowcy pod lupą policji. Już jutro działania „NURD”

today20 maja 2020

Background

Już jutro na drogach działania „NURD”. OD godziny 6.00 do 22.00 tarnogórska drogówka przeprowadzi wzmożone działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, bo to oni najbardziej narażeni są na utratę zdrowia, czy nawet życia w konfrontacji z pojazdami mechanicznymi.

Już jutro tarnogórska drogówka w godzinach od 6.00 do 22.00 będzie prowadziła swoje działania ramach akcji „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Celem działań jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów – tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim. Nadzorem objęte zostaną miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych.

Przypomnijmy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną, jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content