play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Tarnowskie Góry: Pijany okradał sklep. Chciał uciec przez zamknięte drzwi

today26 marca 2021

Background

Pijany, poszukiwany przez sąd 35-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej próbował okraść sklep w Tarnowskich Górach. Nie udało mu się, bo oprócz 1,5 promila alkoholu we krwi miał też… wyjątkowego pecha.

Nawet na 10 lat za kratki może trafić 35-latek z Rudy Śląskiej po wczorajszej wpadce w jednym z tarnogórskich sklepów. W czwartkowy wieczór rudzianin próbował wynieść ze sklepu bez płacenia alkohol i myjkę ciśnieniową.

Miał wyjątkowego pecha, bo wcześniej na miejsce zostali wezwani kryminalni z tarnogórskiej komendy, w związku z zupełnie inną sprawą. Wraz z jednym z ochroniarzy przeglądali akurat nagrania monitoringu sklepu. Kiedy więc inny ochroniarz zauważył, że rudzianin ma zamiar dokonać przestępstwa, wystarczyło wezwać na pomoc będących już na miejscu policjantów. Zatrzymanie nie było trudne, bo gagatek próbował zbiec przez zamknięte drzwi. Ucieczki pewnie nie ułatwiał mu też fakt, że w wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany, ale na tym nie koniec historii. Okazało się bowiem, że to nie była jego pierwsza próba przekroczenia prawa. Był poszukiwany na podstawie dwóch nakazów doprowadzenia do Aresztu Śledczego lub Zakładu Karnego wydanych przez Sądy Rejonowe w Chorzowie i Rudzie Śląskiej celem odbycia kary ponad 1,5 roku więzienia.

Sprawca trafił do policyjnej celi. Wczoraj usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Rudzianin po zarzutach trafił do aresztu, w którym spędzi najbliższe 20 miesięcy. Oprócz tego o dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd. Dodatkowo grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

Źródło/fot.: Śląska Policja

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content