play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tarnowskie Góry: PODCIENIE w końcu doczekają się remontu!

today4 sierpnia 2021

Background

Miejsce, które doskonale znają nie tylko mieszkańcy Tarnowskich Gór, ale też przyjezdni. Mowa oczywiście o znajdujących się na runku popularnych „podcieniach”, które w końcu doczekają się remontu.

 

Remont uda się przeprowadzić, ponieważ do porozumienia doszli prywatni właściciele znajdujących się tam lokali.

– Odbyło się spotkanie burmistrza miasta z przedstawicielami wspólnot mieszkaniowych, które są przy tarnogórskich podcieniach. Został wybrany koordynator, który w imieniu właścicieli złoży taki wspólny wniosek o dofinansowanie remontu podcieni. Mam nadzieję, że sytuacja rozniesie się w formie pozytywnej. Czyli za chwilę będziemy spodziewać się fajnego efektu, w postaci remontu – tłumaczy Piotr Korab z tarnogórskiego Ratusza.

 

Pieniądze na remont mają pochodzić z kasy miejskiej.

– Od kilku lat posiadamy taką uchwałę, że każdy właściciel zabytkowego obiektu w centrum miasta, może się zwrócić do miasta ze specjalnym wnioskiem i uzyskać dofinansowanie planowanego remontu. Także zachęcamy wszystkich mieszkańców, właścicieli prywatnych kamienic, które są w centrum miasta, żeby skorzystali z tej możliwości – dodaje Piotr Korab.

Jeszcze w tym roku właściciele nieruchomości planują przystąpić do zlecenia projektu. Czyli do uzyskania odpowiednich pozwoleń budowlanych i konserwatorskich, a następnie do właściwego już remontu obiektu.

Fot: Facebook/ Tarnowskie Góry Urząd Miasta

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content