play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Tarnowskie Góry: Policjant uchronił seniora przed bezdomnością!

today30 grudnia 2020

Background

Policjant uchronił seniora przed bezdomnością! Ta historia wzrusza, ale i uczy. Nie wstydźmy się prosić o pomoc! Bo są ludzie, dzięki którym może odmienić się los. Los starszego, samotnego mężczyzny z Tarnowskich Gór odmienił policjant – sierżant sztabowy Robert Juda.

Do niego właśnie zgłosił się w poniedziałek 78 latek. Senior twierdził, że jedna ze spółdzielni mieszkaniowych nie chce oddać mu ponad 10 tysięcy złotych wadium oraz kaucji, które wpłacił wynajmując mieszkanie. Domagał się zwrotu pieniędzy od spółdzielni, po tym jak zwrócił klucze. Okazało się bowiem, że emerytura seniora nie wystarcza na utrzymanie mieszkania.

-Policjant, który miał w tym czasie dyżur zapoznał się z umową zawartą pomiędzy spółdzielnią, a seniorem i nie dopatrzył się złamania prawa przez urzędników. Jednak historia, którą opowiedział policjantowi 78 latek – o tym, że od kilku tygodni śpi w aucie, że święta spędził na ulicy, że nie na pieniędzy na karmę dla ukochanego psa – wzruszyła policjanta. Sierżant sztabowy Robert Juda postanowił pomóc mężczyźnie – relacjonuje Damian Ciecierski z tarnogórskiej policji.

Wystarczył jeden telefon do spółdzielni z prośbą o szybsza weryfikację, i już następnego dnia pieniądze znalazły się na koncie 78 latka.

-Policjant skontaktował się telefonicznie z pracownikami spółdzielni i po prostu przedstawił trudną sytuację w jakiej znalazł się starszy pan. Po tej rozmowie urzędnicy przelali pieniądze. Dzięki temu mężczyzna już nie musi być osobą bezdomną. Odzyskawszy pieniądze może wynająć tańsze mieszkanie – dodaje rzecznik policji w Tarnowskich Górach.

 

 

Wczoraj zadowolony senior pojawił się ponownie w Komendzie Policji w Tarnowskich Górach, aby podziękować za zainteresowanie i bezinteresowną pomoc. Jak sam przyznał, dzięki pomocy policjanta ma teraz pieniądze i da sobie radę. Aktualnie mężczyzna szuka nowego mieszkania.

Fot: Policja Tarnowskie Góry

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content