play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Tarnowskie Góry: Postępowanie dyscyplinarne wobec nauczyciela za udział w strajku

today24 listopada 2020

Background

O Strajku Kobiet w Tarnowskich Górach znowu zrobiło się głośno. Tym razem za sprawą Michała Sporonia, radnego powiatowego i nauczyciela II LO im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach. Poinformował on, że zarówno wobec niego, jak i jego szkoły Kuratorium Oświaty wszczęło procedurę dyscyplinarną. 

Wszystko przez zawiadomienie, którego treść miała wskazywać na udział nauczyciela i uczniów w ulicznych protestach:

W najbliższych dniach dostanę poleconym przesyłkę z informacją o tym, że zostanę postawiony przed komisję dyscyplinarną Kuratorium Oświaty. To oznacza uruchomienie pewnej procedury, która może się skończyć naganą. Pewnie wpisanie do akt. Nauczyciel to nie jest tylko osoba, która ma jedną rolę. Jednocześnie jest obywatelem i nie może się przyglądać czemuś, co jest sprzeczne z jego poglądami wewnętrznymi – mówi Michał Sporoń, nauczyciel tarnogórskiego Staszica.

Zawiadomienie do Kuratorium Oświaty w Katowicach złożyła posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Barbara Dziuk – potwierdza Radiu Piekary katowicki oddział kuratorium. Zostało ono przekazane rzecznikowi dyscyplinarnemu i wszczęło całą procedurę. A manifestującym dało kolejny argument do wyjścia z domów i zaprotestowania – tym razem w obronie prawa do… protestów.

To jest nasze prawo i obowiązek zarazem, jako obywateli państwa. Nie wolno nikomu zabraniać. To jest nasze elementarne, niezbywalne prawo każdego człowieka 0 prawo do protestu. Wciąż tu przychodzimy, bo ciągle mamy nowe powody do tego. On tutaj przyszedł jako osoba prywatna, to nie odbywało się w godzinach pracy. On nie przyprowadził swoich uczniów za rączkę. Natomiast pani posłanka wystosowała pismo do kuratorium, które wszczęło wobec niego postępowanie – mówili uczestnicy wczorajszego Strajku Kobiet w Tarnowskich Górach.

Ten, przypomnijmy, w całej Polsce trwa już od ponad miesiąca. Protestujący nie zgadzają się z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, które to zaostrza prawo aborcyjne.

/zdjęcie poglądowe

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content