play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tarnowskie Góry: przebudowa dwóch ważnych arterii miasta

today27 kwietnia 2020

Background

Tarnowskie Góry: przebudowa dwóch ważnych arterii miasta. W maju rozpocznie się modernizacja ulic Sobieskiego i Powstańców Śląskich. Nowe chodniki i miejsca parkingowe, drogi rowerowe, spowolnienie ruchu- to zalety planowanego remontu, który pochłonie kwotę 12 milionów złotych. Jest to wspólne przedsięwzięcie Urzędu Miasta w Tarnowskich Górach oraz Starostwa Powiatowego. Miasto na ten cel pozyskało pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych. Zakończenie przebudowy arterii planowane jest na koniec 2021 roku. 

Przebudowa dwóch ważnych arterii miasta- ulic Sobieskiego i Powstańców Śląskich jest możliwa dzięki środkom pozyskanym z Funduszu Dróg Samorządowych. Zadania warte są kolejno ponad 5 i 7 mln zł. Wszystkie prace zakończą się z końcem przyszłego roku, w efekcie zwiększą się bezpieczeństwo i wygoda kierowców, pieszych oraz rowerzystów na obu ulicach. Dzięki modernizacji ulic powstaną przy nich drogi rowerowe, nowe chodniki, a przy Sobieskiego uregulowane zostaną miejsca parkingowe, spowolniony zostanie także ruch. Przebudowaulicy Sobieskiego będzie możliwa dopiero po modernizacji ul. Powstańców Śląskich. 

Harmonogram prac:

– w maju początek prac na ul. Powstańców Śląskich. W pierwszej kolejności budowa – pod ruchem – ronda na skrzyżowaniu ulic Opolskiej i Powstańców śląskich (obok sądu)

– przebudowa skrzyżowania ulic Sienkiewicza, Powstańców Śląskich i Styczyńskiego – budowa ronda

– po zakończeniu tych prac – przebudowa (pod ruchem) skrzyżowania ulic Opolskiej i Sobieskiego

– w następnej kolejności przebudowa ulicy Powstańców Śląskich; termin – maksymalnie do maja 2021,w tym czasie w drodze wymienione zostaną także sieci

– przebudowa ulicy Sobieskiego,  koniec 2021 rok.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content