play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tarnowskie Góry: Przyczyną wypadku jazda „na zderzaku” ZDJĘCIA

today3 lutego 2020

Background

Przyczyną wypadku jazda „na zderzaku”. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że przyczyną zdarzenia było najechanie na tył poprzedzającego pojazdu.

Do zdarzenia doszło około godziny 19:30 na tarnogórskiej Obwodnicy w sobotę, 1 lutego. Z ustaleń wynika, że 21- letni kierowca Fiata, przed sygnalizatorem świetlnym, który pokazywał światło czerwone, oczekiwał na możliwość skrętu w prawo. Wtedy, w tył pojazdu uderzył samochód marki Citroen, którym kierował 85-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego. W wyniku zdarzenia ranna została 20-letnia pasażerka Fiata, która z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Tarnogórscy śledczy ustalają teraz szczegółowe okoliczności tego wypadku.

Zderzenia tylne w większości przypadków są winą kierowcy jadącego z tyłu. W przypadku kolizji w terenie zabudowanym mogą być wynikiem nieuwagi. Niejednokrotnie winny jest też pośpiech – m.in. gdy kierowca rozpędza się, licząc na to, że zdąży przejechać przez skrzyżowanie przed zmianą świateł na czerwone, a samochód przed nim już się zatrzyma.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content