play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Tarnowskie Góry: Przyszli do szkoły w piżamach [WIDEO]

today26 września 2022

Background

Chcieli pomóc, więc przyszli do szkoły w piżamach. Ponad 400 uczniów tarnogórskiego Ekonomika, przeszło dziś ulicami miasta w nietypowych strojach.

Byli ubrani w piżamy, szlafroki i dresy. Wszytko po to, by wesprzeć Fundację „Gdy liczy się czas…” oraz rozweselić dzieci chore onkologicznie.

 

-Uczniowie bardzo zaangażowali się w ogólnopolską akcję fundacji. Chętnie  w tym uczestniczą, zbierają pieniądze. To ważna akcja, mająca wymiar wychowawczy. Uświadamia im, że wielu ich rówieśników choruje onkologicznie i spędza całe dnie, tygodnie, miesiące w szpitalach – mówi  nam Joanna Stomska, dyrektor Centrum Edukacji Ekonomiczno – Handlowej w Tarnowskich Górach.

Zebrane podczas dzisiejszej akcji pieniądze zasilą konto Fundacji „Gdy liczy się czas…”

-Dla nas jest to wyjątkowy dzień. Samo przyjście do szkoły w piżamie jest fajne. A gdy możemy w ten sposób pomagać w trakcie trwania lekcji – to już w ogóle jest super! Robimy to, żeby solidaryzować się z dziećmi chorymi na nowotwory. Przejdziemy ulicami miasta oraz odtańczymy specjalne choreografie na tarnogórskim rynku – mówili tuż przed wejściem „na miasto” uczniowie tarnogórskiego Ekonomika.

Dzień Piżamy w Centrum Edukacji Ekonomiczno – Handlowej w Tarnowskich Górach, w ramach ogólnopolskiej akcji,  zorganizowano po raz drugi.

 

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content