play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Tarnowskie Góry rozdają darmowe bilety do obiektów UNESCO

today21 lipca 2020

Background

Tarnowskie Góry rozdają darmowe bilety do obiektów UNESCO. Biletów jest konkretnie 1 526 i uprawniają one do zwiedzenia Sztolni Czarnego Pstrąga i Zabytkowej Kopalni Srebra.

Rozchodzą się jak świeże bułeczki. Mieszkańcy Tarnowskich Gór stali w długiej kolejce po darmowe wejściówki do miejskich podziemi. Zwiedzać można Sztolnię Czarnego Pstrąga i Zabytkową Kopalnię Srebra. Miasto przygotowało określoną pulę darmowych biletów – 1 526.

Jest to data założenia miasta, a z drugiej strony jest to liczba darmowych biletów do Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga, które to bilety będziemy wydawać mieszkańców Tarnowskich Gór z okazji 3. rocznicy wpisu tarnogórskich zabytków na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a także lipcowej rocznicy odkrycia złóż srebronośnych – 236 rocznicy, która wypada dokładnie 16 lipca – zaznacza Mariusz Jarzombek z tarnogórskiego urzędu miasta.

Bezpłatne zwiedzanie tarnogórskich podziemi odbywać się będzie w dwa wakacyjne weekendy: między 24 i 26 lipca, a następnie od 31 lipca do 2 sierpnia.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content