play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tarnowskie Góry: Ruszy budowa bloku operacyjnego w WSP

today22 lutego 2021

Background

Po roku od otrzymania rządowej dotacji, udało się wreszcie rozstrzygnąć przetarg na budowę nowego bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach.

Rozstrzygnięcie przetargu na budowę oznacza, że wkrótce w pomieszczeniach nieczynnej kuchni szpitalnej rozpocznie się realizacja inwestycji.

– Spełnienie tych wymogów sanitarnych i wymogów technicznych jest warunkiem zakontraktowania usług – podkreśla Krystyna Kosmala, starosta tarnogórski.

Szpital funkcjonuje już ponad 40 lat. Rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia zawierają bardzo konkretne wytyczne, co do norm, które muszą spełniać placówki świadczące usługi medyczne. Dotychczas funkcjonujący w tarnogórskim szpitalu blok operacyjny takich wymagań nie spełniał. Stąd decyzja o budowie nowoczesnego, spełniającego wszelkiego rodzaju normy i dobrze wyposażonego nowego bloku operacyjnego.

Pierwszy etap prac związany jest z budową bloku operacyjnego, centralnej sterylizatorni a także pionu z windą. Drugi będzie dotyczył wyposażenia. Całość ma kosztować około 18 milionów złotych. Do przetargu podchodzono dwa razy. Pierwszy został unieważniony.

 

fot. Facebook/Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content