play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tarnowskie Góry: Samotny biegał po ulicy, bo bał się burzy. Zareagował świadek!

today25 czerwca 2021

Policjanci z Tarnowskich Gór zaopiekowali się błąkającym psem, który samotny i wystraszony uciekł podczas burzy z posesji właścicieli. Piesek trafił już do schroniska, gdzie będzie oczekiwał na swoich właścicieli. Na słowa uznania zasługuje osoba zgłaszająca, której nie był obojętny los zwierzęcia i powiadomiła policjantów.

Wczoraj około godziny 18.30 policjanci zostali powiadomieni, że po ulicy Powstańców Śląskich w Tarnowskich Górach błąka się pies. Zwierze wyglądało na przestraszone oraz zagubione i prawdopodobnie uciekło z czyjejś posesji podczas burzy. Policjantom udało się zdobyć zaufanie czworonoga, który pozwolił się pogłaskać, a później wskoczył do policyjnego radiowozu. Mundurowi wezwali na miejsce odpowiednie służby i piesek trafił do schroniska, gdzie będzie oczekiwał na swojego właściciela.

– Jeśli widzisz zwierzę, które potrzebuje pomocy, albo widzisz błąkającego się bezdomnego czworonoga, zadzwoń pod numer alarmowy 112. Nigdy nie próbuj na siłę łapać obcego psa. Jeśli nasze zachowanie go wystraszy, broniąc się, może nam zrobić krzywdę. Nie przepędzajmy też bezdomnych psów. Może się okazać, że zbłąkana suka opiekuje się w pobliżu swoimi szczeniakami – apelują tarnogórscy policjanci.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content