play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Wiadomości

Tarnowskie Góry: Seniorka oszukana metodą „na policjanta”. Straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych

today12 października 2021

Background

Oszuści w dalszym ciągu wykorzystują seniorów. Wczoraj 66-letnia tarnogórzanka straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Tarnowskich Górach odebrał wczoraj zgłoszenie dotyczące oszustwa. Seniorka poinformowała funkcjonariusza, że została oszukana metodą „na policjanta”

Ofiarą oszustów padła 66-letnia tarnogórzanka, która straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kobieta dała się oszukać metodą na fałszywego policjanta. Oszust zadzwonił do niej i poinformował, że ujawnił fałszywe dowody osobiste, w tym także jeden z jej danymi. Miało to oznaczać, że pieniądze na koncie tarnogórzanki były zagrożone – tłumaczy reporterce Radia Piekary Damian Ciecierski z tarnogórskiej policji.

Kobieta w efekcie otrzymanych informacji wypłaciła z banku kilkadziesiąt tysięcy złotych. Następnie zgodnie z poleceniem oszustów przekazała środki obcej osobie. Dopiero po zdarzeniu zorientowała się, że została oszukana i zgłosiła całą sprawę policji.

– Musimy pamiętać, aby stosować zasadę ograniczonego zaufania. Każdy kto do nas dzwoni, każdy kto puka do drzwi naszego mieszkania ma uczciwe zamiary. Przede wszystkim apelujemy do ludzi młodych, aby porozmawiali ze swoimi rodzicami, dziadkami, sąsiadami. Osobami, które mogą być narażone na podobne ataki. Ważne jest uświadomić tym osobom na czym polega działanie oszustów, a także jak reagować w takich przypadkach – mówi Ciecierski.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content