play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Tarnowskie Góry: Topole pójdą pod topór! Czy to konieczne?

today22 stycznia 2021

Background

Topole pójdą pod topór. Wycinka drzew zawsze budzi emocje. Nie zawsze pozytywne. Dlatego zaplanowane na najbliższe dni ścięcie kilkunastu topól rosnących przy obwodnicy Tarnowskich Gór na wysokości Osady Jana znów wywołało dyskusję mieszkańców: czy to jest konieczne?

Magistrat odpowiada, że decyzje o wycince mają na celu przede wszystkim ochronę życia i zapewnienie bezpieczeństwa.

-Drzewa przede wszystkim są częściowo zeschnięte. Po drugie zaatakowane jemiołą, a po trzecie grożą one po prostu zawaleniem. A jako, że drzewa stoją w bezpośrednim sąsiedztwie nie tylko drogi, ale też boiska szkolnego i szkoły – kwestie bezpieczeństwa są dla nas najważniejsze -tłumaczy Mariusz Jarzombek z tarnogórskiego magistratu.

Co więcej, w niedalekiej przyszłości z krajobrazu centrum Tarnowskich Gór zniknie również obumarły klon, który znajduje się przy budynku dworca autobusowego.

 

Aby uspokoić nastroje społeczne, Urząd Miasta zapowiada nowe nasadzenia:

-W ramach poniekąd rekompensaty wobec środowiska przyrodniczego przewidziane są w mieście nasadzenia. Zresztą jesienią co najmniej kilkadziesiąt drzew zasadzili sami tarnogórzanie. Wiosną na pewno przystąpimy do dużej akcji sadzenia drzew, między innymi na parkingu powstałym w miejscu po wyburzonym Tarmilo – dodaje Mariusz Jarzombek.

Fot: UM Tarnowskie Góry

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content