play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tarnowskie Góry: Trwają przygotowania do wyścigu kolarskiego- Bike Atelier MTB Maraton

today16 lipca 2021

Background

Trwa odliczanie do startu kolejnego wyścigu kolarskiego w Tarnowskich Górach. Aczkolwiek nie chodzi o tutaj Tour de Pologne, a o Bike Atelier MTB Maraton. Miasto debiutuje w tym cyklu. Kolarze startować będą w niedzielę, z terenu malowniczego parku repeckiego.

– Pętla dla dzieci najmniejszych, czyli wokół boiska TS Tarnowiczanki i pętla Family, 20-kilometrowa trochę po parku GCE, czyli po lasach Ptakowicko- Bytomskich. Najbardziej popularna pętla, czyli Hobby o długości około 38 kilometrów, tutaj głównie po terenach gminy Zbrosławice i troszkę zahaczamy o gminę Tworóg. No i dystans PRO, powyżej 80 kilometrów, można powiedzieć praktycznie, że objeżdża nasze miasto od strony zachodniej. 80 kilometrów, z finałem z dużym podjazdem w GCE- rze – mówi Piotr Korab, z tarnogórskiego magistratu.

Rejestracja wciąż trwa, a udział w wyścigu może wziąć każdy. Aczkolwiek każdy może też napotkać utrudnienia na drogach.

– No niestety, jak każdy wyścig wiąże się, pewne odcinki przebiegają przez drogi publiczne. Jest taka różnica, że przy Tour de Pologne drogi były całkowicie zamknięte na pewien okres. Tutaj samochody będą tylko blokowane na czas przejazdu rowerzystów i w regulaminie zawodów też jest pisane, że jedziemy w ruchu zgodnie z przepisami prawa drogowego, więc nie ma mowy o całkowitym zamknięciu ulicy. Jednakże utrudnienia mogą być na trasie, mogą się mieszkańcy z tym spotkać – dodaje Piotr Korab.

Niedzielny wyścig będzie trwał mniej więcej od godziny 9.00 do 17.00.

Fot:

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content