play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Tarnowskie Góry: Tymczasowa przeprowadzka targowiska

today28 kwietnia 2021

Background

Będzie ładniej, zmieni się układ dróg, a targowisko zyska zaplecze sanitarne. Tak już niebawem będzie wyglądać sytuacja na placach w centrum Tarnowskich Gór, gdzie funkcjonuje targowisko. Od 4 maja zostanie ono tymczasowo przeniesione, by place w centrum mogły zyskać nowy blask.

Targowisko w Tarnowskich Górach zmieni lokalizację. Po majówce, kupcy przeniosą się w nowe miejsce i pozostaną tam przez najbliższe kilkanaście miesięcy:

– Od czwartego maja targowisko zostaje przeniesione na plac – boisko- za Zespołem Szkół Chemiczno-Medycznych i Liceum im. Sempołowskiej przy ulicy Cebuli. Co ważne – ten plac jest większy, niż te dwa place na których targowisko się jeszcze w tej chwili znajduje. Powód jest prozaiczny, ale zarazem przyszłościowy, dlatego że plac przy ulicy Dolnej, a także cały plac po byłej synagodze przy ulicy Królika zostanie przebudowany, razem z całym układem drogowym –  tłumaczy w rozmowie z reporterką Radia Piekary Mariusz Jarzombek z tarnogórskiego ratusza.

Plac Synagogi w Tarnowskich Górach, z którego obecnie korzystają kupcy, to miejsce z historią w tle. Nazwa nieprzypadkowa – synagoga w tym miejscu była. I będzie – upamiętniona po remoncie:

– W tym nowym placu, to upamiętnienie symboliczne, w postaci obelisku będzie. I ten obrys synagogi – tak jak ona mniej więcej wyglądała – też będzie widoczny. Co ważne, w tym starym miejscu targowiska, gdzie ono się jeszcze w tej chwili znajduje, przy okazji remontu dróg, zabytkowy budynek przy ulicy Królika będzie też lada dzień remontowany – tam oprócz pomieszczeń biurowych, miejskich, znajdzie się także zaplecze sanitarne dla targowców w przyszłości – dodaje Mariusz Jarzombek.

Umowa z wykonawcą przebudowy budynku, układu drogowego w rejonie targowiska, jak i samego targowiska została podpisana na 2 lata.

Fot. Zdjęcie poglądowe

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content