play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Tarnowskie Góry: Ulica Sobieskiego zostanie niebawem otwarta

today27 października 2021

Background

Dobiega końca remont ul. Sobieskiego w Tarnowskich Górach. Niebawem droga zostanie oddana do ponownego użytku.

Remont ul. Sobieskiego w Tarnowskich Górach zmierza do zakończenia. Obecnie kładziona jest ścieralna warstwa asfaltu. Miasto zapowiada, że otwarcie drogi do ponownego użytku nastąpi jeszcze w tym tygodniu.

Otworzymy dla ruchu już wykonaną ulicę Sobieskiego, przynajmniej jeżeli chodzi o odcinek od ul. Opolskiej do Wajdy, ewentualnie ulicy Strzeleckiej – mówi naszej reporterce Mariusz Jarzombek z tarnogórskiego magistratu.

Piesi będą musieli poczekać trochę dłużej na komfortowe warunki. Po otwarciu drogi dla samochodów, będą trwać jeszcze prace wykończeniowe m.in. chodników.

Tam w międzyczasie mogą być jeszcze utrudnienia dla pieszych dlatego, że najpierw zrobiliśmy drogę a w drugiej kolejności są wykonywane i kończone chodniki – tłumaczy Jarzombek.

Miasto informuje także, że remont trwa jeszcze przy podbudowie w kierunku Ronda Ranoszka. Prawie gotowe są także ulice Bondkowskiego, Mleczna oraz pierwsza część ul. Zamkowej. Otwarty zostanie odcinek od ul. Gliwickiej do Hotelu Opera. Dzięki temu możliwe będzie rozpoczęcie prac na drugiej części ul. Zamkowej w kierunku ul. Legionów.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content