play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Tarnowskie Góry: W 3 weszli do mieszkania i pobili mężczyznę. Mieli kastet

today15 lipca 2020

Background

Policjanci z Tarnowskich Gór zatrzymali, a sąd tymczasowo aresztował 19-latka, który dokonał rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. W ręce policjantów wpadł kilkanaście minut po zgłoszeniu zdarzenia. Nastolatkowi grozi 12 lat więzienia.

 

Do zdarzenia doszło 11 czerwca br. w jednym z mieszkań znajdujących się przy ulicy Karola Miarki w Tarnowskich Górach. Trzech mężczyzn wtargnęło siłą do mieszkania poszkodowanego i pobiło go. Jeden ze sprawców używał kastetu. Sprawcy zażądali od lokatora pieniędzy, a gdy ich nie dostali, ukradli telefon komórkowy i 30 złotych.

Pokrzywdzony 20-latek początkowo bał się zawiadomić policję. Dopiero rozmowa z członkami rodziny przekonała go, by to zrobić. Stróże prawa dowiedzieli się o rozboju po kilku godzinach. Pomimo tego, mundurowi szybko ustalili tożsamość jednego z mężczyzn i kilkanaście minut po zgłoszeniu, namierzyli go w rejonie tarnogórskiego dworca kolejowego.

Zatrzymany 19-latek twierdził, że poszedł do mieszkania 20-letniego tarnogórzanina, by odzyskać pieniądze. Zaprzeczył, aby miał go zaatakować i okraść. W tę historię nie uwierzyli śledczy i młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzuty rozboju oraz naruszenia miru domowego. Na wniosek prokuratora nadzorującego sprawę, sąd tymczasowo aresztował nastolatka. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content